Актуальна інформація для внутрішньо переміщених осіб
19 Березня, 2025 р., 12:07
Уже кілька років в Україні діє соціальна програма для підтримки батьків «Муніципальна няня». З початком повномасштабної російської збройної агресії вона не втратила своєї актуальності. Наразі пріоритет програми – сім’ї, у яких малюк потребує особливого догляду або один із батьків чи опікунів має інвалідність.
Це суттєва поміч вразливим родинам у час масштабних викликів, коли тисячі батьків з дітьми змушені змінити місце свого проживання, евакуюватися в більш безпечні регіони країни. З послугою «муніципальної няні» батьки матимуть змогу вирішити нагальні питання на новому місці, не турбуючись при цьому, де і з ким буде їхнє маля.
19 Березня, 2025 р., 12:05
А чи знали ви, що українські родини можуть офіційно наймати няню для дітини, а держава відшкодує кошти на оплату її праці?
Розмір відшкодування становить 100 % мінімальної заробітної плати у погодинному розмірі, встановленої станом на 1 січня відповідного року, за одну годину догляду, але не більше ніж 165 годин на місяць. Розмір мінімальної заробітної плати на 2024 рік — 7 100 грн. Важливо враховувати, що 7 100 грн — це відшкодування на здійснення догляду за однією дитиною. Якщо “муніципальна няня” доглядає за 3-ма дітьми, сума відшкодування становить 21 300 грн (граничний розмір при повній завантаженості, якщо кількість робочих годин менше, то і сума відшкодування буде менша)
19 Березня, 2025 р., 12:04
Соціальна програма “Муніципальна няня” є у пріоритеті сімей, в яких дитина потребує особливого догляду або один із батьків чи опікунів має інвалідність.
На період дії воєнного стану та трьох місяців після його завершення, розширено критерії родин, на яких поширюється дана послуга.
19 Березня, 2025 р., 12:02
В Україні продовжується реалізація експериментального проєкту за принципом «гроші ходять за людиною», який передбачає надання послуг підтриманого проживання або стаціонарного догляду для внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю та людей похилого віку, які потребують догляду.
19 Березня, 2025 р., 11:59
Зокрема, власників житла, які вже надають його в тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам і отримують від держави компенсацію за програмою «Прихисток», цікавить питання: чи можна зайти в програму субсидій на оренду для ВПО і отримувати компенсацію за нею?
19 Березня, 2025 р., 11:56
Продовжуємо відповідати на питання, які найчастіше отримуємо про субсидію на оренду житла для ВПО, зокрема, щодо алгоритму її оформлення.
19 Березня, 2025 р., 11:55
Зокрема, власників житла, які вже надають його в тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам і отримують від держави компенсацію за програмою «Прихисток», цікавить питання: чи можна зайти в програму субсидій на оренду для ВПО і отримувати компенсацію за нею?
19 Березня, 2025 р., 11:52
Друзі, зібрали для вас інформацію, яка може знадобитися, якщо ви є внутрішньо переміщеною особою і бажаєте оформити субсидію на оренду житла.
Нагадаємо, що такий інструмент діє за аналогією з житловою субсидією. Субсидію на оренду житла можна легко оформити як офлайн, так і онлайн, скориставшись можливостями порталу електронних послуг Пенсійного фонду (детальніше розповідаємо про це тут http://bit.ly/4bxKULG)
06 Лютого, 2025 р., 11:36
Однією з найгостріших проблем на сьогодні проблем, з якою стикаються внутрішньо переміщені особи в Україні, є потреба їх забезпечення індивідуальним житлом у нових громадах, до яких перемістилися родини ВПО.
23 Січня, 2025 р., 11:25
Міністерство у справах ветеранів України оприлюднило роз’яснення щодо соціальних гарантій та пільг для членів сімей військовослужбовців, які зникли безвісти, захоплені в полон або заручниками, інтерновані у нейтральних державах.