Про місто

Місто цікавої історії і славних людей.

Місто Подільськ (до 1935р. Бірзула, до 2016р. Котовськ) – найбільше місто півночі Одеської області, місто обласного значення, значний залізничний вузол з розвинутою інфраструктурою залізничних підприємств. В 2016 році отримало назву Подільськ, так як знаходиться на поділі двох зон: лісостепу та степу. Місто розміщене в північно-західній частині Одеської області на південних відрогах Подільської височини, на водорозділі річок Ягорлик і Тилігул, на відстані близько 188 км від м. Одеси та займає площу  2,5 тис. гектар. Населення міста - близько 40 тис. чоловік

На сьогоднішній день місто Подільськ являється центром Подільського району.

Наше ріне місто – це земля наших дідів, прадідів, стародавня і свята, старанно оброблена працелюбними господарями. Місто пишається своїми талановитими земляками, адже завдяки їх дбайливим рукам і творчим поривам, наш Подільськ має багато позитивних результатів в різних направленнях життєдіяльності, а наше місто з кожним роком розвивається і розквітає, стають невпізнаними вулиці, парки, сквери, місто потопає в квітах та зелені.

На території міста розташований митний пост «Подільськ» Одеської митниці ДФС, а також дислокується Подільський прикордонний загін та військові частини А9935, А2980, А1536, А0173.

В 2003 році місто стало членом Асоціації міст та громад України. В 2006 році затверджені символи міста – герб на прапор, у 2007 році – гімн.

Місто Подільськ – центр самобутньої народної творчості, високої культури, спортивних досягнень.

У жовтні 2006 р. в місті було проведено Всеукраїнський семінар з реформування житлово-комунального господарства, в якому прийняли участь керівники держави та мери малих міст України. На семінарі – досвід місцевого самоврядування з даної реформи було визначено, як передовий, інноваційний та необхідний для використання в інших регіонах України.

Багато нових передових технологій, особливо в останній час, впроваджується в систему діяльності соціально-гуманітарної сфери. З метою обміну досвідом, до міста приїздили соціальні працівники з Білорусії, Болгарії, Нідерландів.

Подільськ має високий рівень розвитку малого та середнього бізнесу, у сфері торгівлі, ресторанного господарства та надання побутових послуг.

Сьогодні у подільчан є усі передумови не зупинятися на досягнутому, робити все можливе, щоб наше майбутнє було гідним, а наші діти і онуки пишалися своїми нащадками.