Подільська міська територіальна громада
Одеська область, Подільський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Інформація про підсумки роботи закладів освіти Подільської міської територіальної громади у 2024 році

Дата: 10.01.2025 09:23
Кількість переглядів: 250

Робота Управління освіти і гуманітарної політики

Подільської міської ради та закладів освіти громади за 2024 рік

У  2024  році робота відділу освіти Управління освіти і гуманітарної політики Подільської міської ради Подільського району Одеської області та закладів освіти Подільської міської територіальної громади здійснювалася відповідно до Конституції України, Законів України: «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про позашкільну  освіту», «Про дошкільну освіту», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг», Концепції «Нова українська школа» та інших законодавчих актів у галузі освіти, зокрема: наказів Міністерства освіти і науки України, Департаменту освіти і науки  Одеської обласної державної адміністрації,  міської  Програми розвитку освіти Подільської міської територіальної громади на 2022-2025 роки.

 

                                                      Дошкільна освіта

З урахуванням реалій сьогодення та дії правового режиму воєнного стану діяльність закладів дошкільної освіти упродовж 2024 року була спрямована на створення безпечного, комфортного, інклюзивного середовища для всіх учасників освітнього процесу та підвищення якості освітньої діяльності. Окрім того, особлива увага приділялась роботі з батьками, налагодженню тісної комунікації між усіма учасниками освітнього процесу та формуванню соціально громадянської компетентності дітей дошкільного віку.

Заклади дошкільної освіти Подільської міської територіальної громади у своїй діяльності керуються:  Конституцією України, Конвенцією ООН про права дитини,  Законами України: «Про освіту»,  «Про дошкільну освіту»,  власними Статутами, які відповідають чинному законодавству та враховують  усі сфери діяльності закладу, іншими галузевими нормативними документами.

         Зміст освітнього процесу реалізовується відповідно до вимог Державного стандарту дошкільної освіти, освітньої програми для дітей від 2 до 6 (7) років  «Дитина», парціальної програми «Україна єдина», чинних навчально-методичних посібників для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

Мережа закладів дошкільної освіти Подільської міської територіальної громади складається з 11 юридичних комунальних закладів: 6 - загального розвитку, 5 – комбінованого типу та 1 структурного підрозділу ЗДО Липецького ліцею Подільської міської ради. Фактично в умовах воєнного стану функціонує у звичному режимі 9 закладів дошкільної освіти, які відвідують 985 дітей дошкільного віку. 

            ЗДО №1 «Берізка» Подільської міської ради, ЗДО №6 «Дюймовочка» Подільської міської ради тимчасово призупинено діяльність, структурний підрозділ ЗДО Липецького ліцею Подільської міської ради знаходиться на простої -  у зв’язку з відсутністю власного укриття та неможливістю його будівництва на території закладів.

          Щорічно, відповідно до Постанови КМУ від 13.09.2017 № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів» (із змінами), проводиться облік дітей дошкільного віку. За обліковими даними у Подільській міській територіальній громаді проживає  від 0 до 6 років –1593 дитини, що менше, ніж у 2023 році на 156 осіб (причина: зменшення народжуваності, виїзд дітей із родинами за кордон, або в інші регіони України), з них: від 1 до 3 років – 414 дітей, з 3 до 6 років – 998 дітей. Частка дітей дошкільного віку, охоплених дошкільною освітою від 3 до 6 років, становить  79% від загальної кількості дітей відповідного віку, які проживають у громаді. 

На території Подільської міської територіальної громади кількість дітей у віці 5-6років складає 361 особу, 258 дітей відвідують заклади дошкільної освіти. З метою стовідсоткового охоплення дітей дошкільною освітою, які не відвідують ЗДО громади  (103 дитини), організовуються різні форми підготовки їх до навчання в ЗЗСО, це відвідування консультаційних пунктів при ЗДО та розвивальних груп, що сприяє забезпеченню наступності між дошкільною і початковою освітою.

Усього дошкільну освіту отримують 149 дітей з особливими освітніми потребами. Відповідно до потреб дітей, функціонує 8 груп для дітей з порушеннями мови (110 осіб).

У 8 закладах дошкільної освіти (ЗДО № 2, 4, 5, 8, 10, 11, 13, 14) відкрито 23 інклюзивні групи, в яких виховується 39 дітей з ООП, з них: 4 дитини з інвалідністю.

Мережа інклюзивних груп зростає з кожним роком: 2022 рік – 10 груп, 2023 рік – 19 груп, 2024 рік – 23 групи.

З метою забезпечення кваліфікованої допомоги в засвоєнні навчального матеріалу дітьми з ООП в інклюзивних групах у штатні розписи закладів дошкільної освіти введено 17 посад асистентів вихователя.

Для формування ефективного інклюзивного освітнього середовища у групах створені осередки психологічного розвантаження, а в ЗДО комбінованого типу №11 «Перлинка» Подільської міської ради облаштована ресурсна кімната. Адже інклюзивне освітнє середовище – це середовище, де всі діти незалежно від своїх освітніх потреб здатні навчатися ефективніше, підвищувати свою соціальну компетентність, удосконалювати комунікативні навички, а також відчувати себе частиною спільноти.

До проведення корекційно-розвиткових занять із дітьми інклюзивних груп залучені фахівці з відповідною вищою фаховою освітою: 7 вчителів-логопедів, 6 практичних психологів, які надають послуги з корекції розвитку.

                      

                                                  Загальна середня освіта

          У Подільській міській територіальній громаді створено умови для забезпечення доступності та безоплатності загальної середньої освіти, для чого функціонують:

 - 9  закладів загальної середньої освіти: 7 ліцеїв з гімназією та початковою школою, 1 ліцей з гімназією, початковою школою  та структурним підрозділом ЗДО та 1 гімназія з початковою школою.  Всі заклади освіти комунальної форми власності.

  В умовах продовження на території України воєнного стану, з метою збереження життя та здоров’я всіх учасників освітнього процесу заклади освіти громади у 2024-2025 навчальному році здійснювали освітній процес як у звичному режимі (очно) – 4 ЗЗСО, так і у змішаному форматі – 5 ЗЗСО.

  Відповідно до Законів України: «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»,  «Про забезпечення  функціонування української мови як державної» в усіх ЗЗСО створено умови для навчання державною мовою: функціонує 183 класи (4726 учнів) з українською мовою навчання.

         Врахування освітніх потреб, нахилів і здібностей здобувачів освіти старших класів здійснювалось шляхом організації профільного навчання. У 2024-2025 навчальному році профільним навчанням  охоплено  623-х здобувачів освіти  10-11 класів (25 класів).

         На базі ліцею №6 Подільської міської ради  організовано екстернатну форму навчання.

         Забезпечується рівний доступ до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами. У 2024-2025н.р. в 7-ми закладах загальної середньої освіти Подільської міської територіальної громади  відкрито 44 класи з інклюзивною формою навчання, в яких навчається 77 дітей з  особливими освітніми потребами. Навчання за індивідуальною  формою (педагогічний патронаж) організовано для 20 дітей із особливими освітніми потребами. У 2024-2025н.р. у ЗЗСО Подільської міської територіальної громади загальну середню освіту здобуває 80 дітей з інвалідністю.       

          На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 року №545 «Про затвердження Положення про інклюзивно-ресурсний центр» з 2018 року в громаді функціонує Інклюзивно-ресурсний центр Подільської міської ради. Фахівці ІРЦ проводять комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, надають психолого-педагогічні, корекційно-розвиткові послуги дітям з ООП та забезпечують їх системний кваліфікований супровід.

Продовжується робота щодо формування ефективної мережі закладів загальної середньої освіти громади відповідно до плану реорганізації мережі закладів загальної середньої освіти Подільської міської ради Подільського району Одеської області  на 2023 -2025 рр  протягом 2024 року внесені зміни, затвердженні рішенням Подільської міської ради Подільського району Одеської області від 10.05.2024 р. №815-І. В межах виконання плану реорганізації відбулось приєднання Гімназії імені Віталія Катішова Подільської міської ради до Ліцею № 6 Подільської міської ради затверджене рішенням Подільської міської ради від 10.05.2024 р. № 816-І. Відповідно до оновленого плану реорганізації мережі закладі загальної середньої освіти Подільської міської ради Подільського району Одеської області на 2023-2027рр з 01.09.2027 року будуть функціонувати  5 гімназій з початковою школою, 1 гімназія з початковою школою та структурним підрозділом ЗДО, 1 ліцей з гімназією та початковою школою та 1 академічний ліцей.

Війна на території нашої держави стала потужним каталізатором змін у всіх сферах нашого життя. І освіта не стала винятком. Освітня система України активно трансформується, щоби відповідати новим викликам і  потребам суспільства. Особливого значення набуває необхідність підготовки молоді до будь-яких випробувань та  формування в учнів практичних навичок, які допоможуть їм захистити себе, свою родину та країну. Саме тому підходи до викладання навчального предмета «Захист України» зазнали кардинальних нововведень. Відповідно до ст.9 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» метою початкової загальновійськової підготовки громадян України є: формування первинних загальновійськових знань і спеціальних компетентностей щодо оборонної свідомості, ознайомлення громадян з місцем і роллю громадянина у зв’язку з усвідомленням свого конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України. Початкова загальновійськова підготовка реалізується на третьому рівні повної загальної середньої освіти та проводиться в закладах загальної середньої шляхом викладання навчального предмета «Захист України» та здійснення заходів, спрямованих на військово-патріотичне виховання. В Подільській міській територіальній громаді визначено та затверджено на рідні Одеської області Ліцей № 4 Подільської міської ради як осередок викладання предмету «Захист України». За кошти громади у 2024 році проведено поточний ремонт 2 класів та тиру і відповідно закуплені усі необхідні засоби (державні кошти у співфінансувані з місцевим бюджетом) для викладання предмету. Здійснення ремонтних робіт та придбання  навчального устаткування були здійсненні відповідно до рекомендації МОН. 

           У рамках реалізації «Програми розвитку освіти Подільської міської територіальної громади на 2022-2025 роки» робота зі здібними та обдарованими дітьми проводиться з метою   виявлення, підтримки та залучення до активної роботи, стимулювання  самостійної роботи здобувачів освіти щодо вивчення окремих предметів.

           На виконання наказу УОГП Подільської міської  від 14.10.2024р. №474 «Про проведення ІІ (міського) етапу Всеукраїнської учнівської  олімпіади з навчальних предметів у 2024/2025 навчальному році» протягом листопада 2024 року, відповідно до графіка, було проведено ІІ (міський)  етап  Всеукраїнських учнівських олімпіад з восьми  навчальних предметів, в яких взяли участь здобувачі 8-11 класів закладів загальної середньої освіти відповідно з:

- хімії - 27 здобувачів освіти;

- математики - 28 здобувачів освіти;

- біології -  31 здобувач освіти;

- фізики -  27 здобувачів освіти;

- географії -27 здобувачів освіти;

української мови та літератури - 33 здобувачі освіти;

- історії - 30 здобувачів освіти;

- англійської мови - 25 здобувачів освіти.

         Всього у ІІ (міському) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад взяли участь 228 здобувачів освіти, з них  62 (27 %) посіли призові місця. У районному етапі олімпіад 18 здобувачів освіти ЗЗСО громади посіли призові місця (англійська мова – 5, історія – 2, українська мова і література – 3, географія – 3, біологія – 3, інформатика – 2).

             З метою пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді 25-29.11.2024 року  на базі Центру дитячої та юнацької творчості Подільської міської ради проведено І (заочний)  етап (у Подільській міській ТГ) конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. У роботі 19 секцій участь узяли 34  здобувачі освіти 9-ти ЗЗСО громади. За підсумками роботи секцій журі визначило 30 робіт, автори яких посіли відповідно I, II, III місця, з них: 8 робіт (І місце) направлено до Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання для участі в ІІ обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів  МАН.

           Підвищуючи рівень мовної культури здобувачів освіти, розширюючи знання дітей про красу і багатство української мови, української літератури, виховуючи любов підростаючого покоління до рідної мови, Управління освіти і гуманітарної політики Подільської міської ради щороку протягом листопада проводить І (шкільний) та ІІ (у Подільській міській ТГ) етапи Міжнародного  мовно-літературного конкурсу  учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та  Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.  У 2024-2025н.р. у ІІ етапі вказаних вище конкурсах узяло участь 139 здобувачів освіти (80 здобувачів освіти 3-11 класів – у конкурсі з укр. мови імені Петра Яцика, 59 добувачів освіти 5-11 класів – у мовно-літературному конкурсі імені Тараса Шевченка). Заклади загальної середньої освіти громади забезпечені  безкоштовними підручниками, а саме:

  • початкова школа: 1-4кл.  - 100%;
  • основна школа: 5-7 кл. (НУШ) – 100%, 8-9 кл. – 94%;
  • старша школа: 10-11 кл. - 89%.

        В усіх закладах загальної середньої освіти функціонують бібліотеки. Передплата періодичних видань здійснюється закладами освіти самостійно.

                                         Організація харчування в закладах освіти

        Одним із важливих завдань у роботі  закладів освіти є організація повноцінного, безпечного  та якісного харчування дітей, яке організовано відповідно до вимог чинного законодавства і здійснюється згідно з Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» від 24.03.2021 №305, відповідно до рішень виконавчого комітету Подільської міської ради Подільського району Одеської області:  від 26.12.2023р.  №460  «Про організацію харчування здобувачів освіти в закладах загальної середньої освіти Подільської міської ради Подільського району Одеської області у 2024 році»,  від 26.12.2023р.  №461  «Про організацію харчування здобувачів освіти в закладах дошкільної освіти Подільської міської ради Подільського району Одеської області у 2024 році».       

          У ЗДО Подільської міської ради вартість харчування однієї дитини в день складає  70.00грн. (20.00грн. за рахунок батьківських внесків, 50.00грн. – дотація з  бюджету Подільської міської територіальної громади). Щорічно, влітку, з  бюджету громади виділяються кошти на оздоровлення дітей. Вартість харчування у літній період збільшується на 4.00грн.

           Відповідно до рішення Виконавчого комітету Подільської міської ради Подільського району Одеської області «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Подільської міської ради Подільського району Одеської області «Про організацію харчування дітей в закладах дошкільної освіти Подільської міської ради Подільського району Одеської області» від 26.12.2023 №461 в ЗДО громади безкоштовним харчуванням забезпечено  дітей таких категорій: діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування - 2 особи, діти з інвалідністю – 1 особа, діти з особливими освітніми потребами – 39 осіб, діти,  які відвідують спеціальні групи – 110 осіб,  діти з сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» - 42 особи, діти, внутрішньо переміщених осіб – 37 осіб, діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти), помер під час захисту незалежності та суверенітету України – 8 осіб.

10.00грн. від вартості харчування в день сплачують багатодітні сім’ї – 51 особа та сім’ї дітей, батьки яких є учасниками бойових дій – 131 особа.

          У закладах  загальної середньої освіти громади вартість харчування становила:

 - для здобувачів освіти  1-4 класів -  із розрахунку 35.00грн. у день  на одну дитину;

- для здобувачів освіти  пільгових категорій (діти-сироти;  діти, позбавлені  батьківського піклування;   діти з особливими  освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних  класах закладів загальної середньої освіти;   діти з сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу  малозабезпеченим сім’ям»;  діти внутрішньо переміщених осіб; діти учасників бойових дій; діти  учасників Операції об’єднаних сил ЗСУ) -  з розрахунку 50.00 грн. у день на одну дитину.

        З метою покращення якості харчування в закладах освіти громади заплановано у 2025 році збільшити вартість харчування  учнів 1-4 класів (орієнтовно 50.00грн. у день на одну дитину) та учнів пільгових категорій  (орієнтовно 60.00грн. у день на одну дитину).  

       Кухарі шкільних їдалень готують страви відповідно до єдиного чотиритижневого перспективного МЕНЮ для харчування здобувачів 1-4 класів та здобувачів освіти пільгових категорій ЗЗСО, узгодженого з в.о. начальника Подільського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області РЕКОЮ Олександром. Раціон харчування дітей  став більш збалансованим та різноманітним: збільшено вживання дітьми овочів, фруктів, молочних та м’ясних продуктів, віддається перевага вареним та запеченим стравам, зменшено вживання солі, цукру, відсутні в раціоні харчування дітей ковбасні вироби та консерви.

        Харчування дітей потребує особливої уваги, тому агент з постачання Управління освіти і гуманітарної політики Подільської міської ради систематично контролює організацію харчування дітей у закладах загальної середньої та дошкільної освіти.

         Важливу роль в організації харчування здобувачів освіти відіграє належна матеріально-технічна база харчоблоків. Продовжується модернізація харчоблоків. За  останні роки за кошти з  бюджету громади зроблено капітальний ремонт на харчоблоці: гімназії імені Віталія Катішова, ліцею №2, ліцею №4, ліцею №6, ліцею №7 Подільської міської ради, у шкільній їдальні ліцею №4 Подільської міської ради.

    

                                                            Позашкільна освіта

        Позашкільна освіта забезпечує потреби особистості в самореалізації, підвищенні інтелектуального, духовного, фізичного, емоційного рівнів вихованців шляхом їх участі у різних видах творчої діяльності, підтримує  обдарованих і талановитих дітей.

             У 2024 році в громаді  функціонував Центр дитячої та юнацької творчості Подільської міської ради Подільського району Одеської області, підпорядкований Управлінню освіти і гуманітарної політики Подільської міської ради. В основу діяльності закладу  покладені законодавчі і нормативні документи:Конституція України, Закони України: «Про освіту», «Про позашкільну освіту», Державна національна програма «Освіта України ХХІ», Статут ЦДЮТ та інші нормативні документи.

        Педагоги ЦДЮТ приділяли значну увагу залученню до гурткової роботи дітей пільгових категорій.

        У 2024р. в Центрі дитячої та юнацької творчості Подільської міської ради позашкільну освіту здобували діти пільгових категорій, зокрема:

  • 3 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (1/2);
  • 57 дітей із малозабезпечених сімей;
  • 64 дітей  із багатодітних сімей;
  • 115 дітей учасників бойових дій;
  • 47 дитини ВПО;
  • 4 дитини, батьки яких загинули внаслідок російської агресії.

           Адміністрація ЦДЮТ спрямовувала свої зусилля на виховання в гуртківців творчих, інтелектуальних здібностей, залучення вихованців до практичної природоохоронної, науково-дослідної, експериментальної роботи, на формування в дітей свідомого і відповідального ставлення до навколишнього середовища, до власного здоров’я.

У 2024 році колектив Центру дитячої та юнацької творчості Подільської міської ради Подільського району Одеської області працював над методичною проблемою закладу «Компетентністно-орієнтований підхід як ключовий фактор забезпечення якості навчально-виховного процесу  закладу позашкільної освіти» і реалізували роботу через:

-           удосконалення форм і методів підвищення фахового та методичного рівня працівників;

-           самоосвітню діяльність педагогів;

-           поповнення інформаційно-методичного банку матеріалами з досвіду роботи працівників закладу позашкільної освіти;

-           засідання творчих груп, педагогічних та методичних рад, нарад при директорі;

-           проведення організаційно-масових заходів з вихованцями та педагогами.

ЦДЮТ реалізує свої основні функції: навчальну, виховну та соціально-педагогічну.

Всього в закладі працює  68 гуртів, в яких займається  1015 вихованців. Діяльність гуртків здійснювалась за напрямами:

1.         Науково-технічний 

-           гурток «Початкове технічне моделювання»

 -          гурток «Веселка  творчості»

-           гурток «Моделювання іграшок-сувенірів»

-           гурток «Робототехніка»

 -          гурток «Юний моделіст»

-           гурток «Картинг»

-    гурток «Художня  обробка  деревини:  випилювання, випалювання,  різьблення,                     мозаїка  по  дереву»

2.         Художньо-технічний 

-           гурток сучасної хореографії

-           гурток хореографії

-           гурток «Танцювальна мозаїка»

-           гурток «Ляльковий театр»

-           гурток «Юні актори»

-           гурток «Студія образотворчого мистецтва»

-            гурток «Ліплення»

-            гурток «Гра на сучасній гітарі»

3.       Еколого-натуралістичний

-         гурток «Природа і фантазія»

-         гурток «Лісовичок»

-         гурток «Природа рідного краю»

-         гурток «Природа навколо нас»

-         гурток «Екологічна майстерня»

-         гурток «Світ навколо нас»

4.         Військово-патріотичний

-           гурток «Козацько-лицарський  гарт»

5.         Гуманітарний

-           гурток «Англійська мова»

-           гурток «Учись  учитися»

6.          Оздоровчий

 -          гурток «Оздоровча аеробіка»

-           гурток  «Хатха йога: розумне  тіло»

7.         Декоративно-ужитковий

-           гурток  «Креативне  рукоділля»

-           гурток «Країна  рукоділля»

-           гурток «Декоративно-ужиткове  мистецтво»

-           гурток «Мистецтво  нашого народу»

Освітньо-виховний процес у ЦДЮТ здійснюють 22 керівники гуртків: основних - 19, сумісників - 3, із вищою освітою 12, із середньою спеціальною - 10. Колектив позашкільників постійно працює над підвищенням професійні майстерності, пошуком нових форм і методів освіти та виховання, проводить роботу щодо виявлення обдарованих дітей. Освітньо-виховний процес здійснюється з використання різних активних форм і методів роботи, в т.ч. й інноваційних: усні журнали, конкурси, вікторини, уявні подорожі, сюжетно-рольові та ділові ігри, заняття-концерти та ін.

Педагогічні працівники ЦЦЮТ постійно підвищують свою кваліфікацію, як самоосвітою, так і шляхом проходження курсової перепідготовки, участі у семінарах управління освіти та обласних семінарах.

Управлінська та контролююча функції адміністрації спрямовані на створення належних умов для роботи гуртків, діяльності педколективу. З початку навчального року з адміністрацією ЦДЮТ були проведені засідання педагогічної ради, наради при директорові, методичної ради, творчої групи «Креатив», під час яких заслухано нагальні питання, що стосуються життєдіяльності ЦДЮТ.

Налагоджено роботу педколективу ЦДЮТ з батьками гуртківці. Систематично проводяться бесіди з батьками, надаються індивідуальні консультації щодо навчання вихованців у ЗПО 

         На належному рівні педагогами ЦДЮТ  протягом 2024 року організовано та проведено  масові заходи: міський етап конкурсу «Юний дослідник», виставки: «Наш пошук і творчість тобі, Україно!»,  виставку-конкурс «Космічні фантазії», виставку «Щедрість рідної землі», конкурс краєзнавчо-дослідницьких робіт у рамках Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна», конкурс екологічних агітбригад, конкурс дитячого малюнка «Безпека дорожнього руху»,  І заочний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України,  акцію  «Ялинка»  та виставку-конкурс «Український народний сувенір».

       Центр дитячої та юнацької творчості  – заклад естетичного виховання школярів, також координує роботу щодо здійснення еколого-натуралістичної, науково-технічної освітньо-виховної діяльності у громаді.

        Екологічне виховання в ЦДЮТ здійснювалося шляхом проведення трудових та екологічних десантів із покращення й благоустрою квітників, дендрарію, прилеглої території, а також проведення виховних заходів на екологічну тематику, екологічні мандрівки екологічною стежкою. Гуртківці взяли активну участь  в обласних, Міжнародних, Всеукраїнських акціях, проєктах: «Годівничка», «Посади дерево», «Збережи ялинку», «Юннатівський зеленбуд», «Птах року», «Енергія і середовище», «День водно-болотяних угідь», «Міжнародний день Чорного моря» тощо, що  сприяло розвитку в юннатів практичних природоохоронних умінь та навичок.

         Керівники гуртків естетичного напряму розвивали художньо-творчі здібності вихованців, використовували різні види нетрадиційної техніки малювання, що дало можливість перетворення малювання в цікаву гру, результат якої  радував дітей, педагогів, батьків. Керівники гуртків декоративно-прикладного напряму, реалізовуючи дидактичні принципи, організовували виставки, конкурси кращих дитячих робіт, сприяли творчому розвиткові вихованців, відроджували народні традиції і ремесла.  Керівники гуртків науково-технічного напряму спрямовували свої зусилля на набуття дітьми техніко-технологічних умінь і навичок.

Результативністю співпраці педагогічного колективу та вихованців ЦДЮТ Подільської міської ради є заходи різних рівнів (конкурси, виставки, фестивалі, акції), в яких вихованці ЦДЮТ взяли активну участь та посіли призові місця, зокрема:

- «Космос. Людина. Духовність», конкурс «Мирний космос» (міський етап) – І м-це – 12; ІІ м-це – 1.

-Всеукраїнський конкурс «Птах року» - І м-це – 1; ІІ м-це - 1.

-Всеукраїнський колоквіум «Космос. Людина. Духовність», конкурс «Мирний космос».

 м. Одеса, І м-це - 5; ІІ м-це.

-Міжнародний фестиваль-конкурс «Зірка фест» - І м-ця-3

-Міжнародний конкурс-фестиваль «Vіctoriya Star» (м. Львів) -  І м-ць - 8; ІІ м-ць - 1. «Vіctoriya Star» (м. Трускавець) -  І м-ць - 8

-«Парад зірок» (м.Тернопіль) І м-ць-5 ; ІІ м-ць - 2.

-«Аrt Fest» (м.Київ) І м-ць -4

-Міжнародний конкурс-фестиваль «Аrt Fest» (м.Київ ) 3 - Гран-Прі.

-Міжнародний конкурс-фестиваль «Віват, Львів!» -  І м-ць - 4,   Гран Прі -2.

-«Щедрість рідної землі» (міський) 1 м-це - 11; II м-це - 5; III м-це – 2.

-«Щедрість рідної землі» (обласний)- ЦДЮТ - І м-це, І м-це - 4,ІІ м-це - 2

-Міський етап природоохоронної   акції «Ялинка» та виставка-конкурс «Український народний сувенір» - І м-це – 16; ІІ м-це –2; ІІІ м-це – 3 .

-Обласний етап  природоохоронної акції «Ялинка»- І м-це-4; ІІ м-це - 1.

-Міський етап конкурсу «Годівничка» - І м-це-2; ІІ м-це-1

-Міський конкурс дитячого малюнка» Безпека дорожнього руху» - І м-це-7, ІІ м-це-1. ІІІ м-це-2.

-Обласний етап «Зоологічна галерея» І м-це-2.

-Міжнародний конкурс  Гранд-Фест-Львів -  Гран-прі .

-Обласний етап «Квітка буття» - ІІ м-це-1; ІІ м-це - 1.

-Обласний етап « М’яка іграшка» - Ім-це - 2.

-Міжнародний фестиваль-конкурс «Stars Art Fest» (м. Київ)- І м-це - 4;  Гран-прі-3.

-Обласний етап конкурсу «Годівничка»- І м-це-4, ІІ м-це – 1 , ІІІ м-це - 1.

-Міський етап Всеукраїнського конкурсу «День зустрічі птахів» І м-це - 3.

-Міський етап «Наш пошук і творчість тобі ,Україно!» І м-це - 12;  ІІІ м-це - 1.

-Обласний етап конкурсу «Наш пошук і творчість тобі,Україно!»- І м-це - 10; ІІ м-це - 1.

-Обласний збір регіонального  осередку спілки  «Дитячий  екологічний  парламент» - Грамота

-Міжнародний фестиваль-конкурс  «Парад зірок» м. Тернопіль   - І м-це - 5,  ІІ м-це -  2.

-Обласний етап  Всеукраїнської  дитячо-юнацької  еколого-патріотичної гри  «Паросток» - ІІ м-це.

-Обласний етап конкурсу «В об’єктиві натураліста» ІІІ м-це.

-Всеукраїнський  фестиваль-конкурс  «Золоті таланти України»  І м-це - 3, ІІ м-це-2, ІІІ м-це -1.

-Міжнародний конкурс-фестиваль «Vіctoriya Star» (м. Львів ) І м-це - 9,

-Міжнародний конкурс-фестиваль   Арт Зірка Фест (м. Одеса )І м-це - 1, ІІ м-це - 1

-Міжнародний конкурс-фестиваль «Vіctoriya Star» (м. Трускавець ) І м-це - 8,

-Всеукраїнський фотоконкурс  «Моя  країна - Україна» - І м-це - 5, ІІ м-це - 1. ІІІ м-це - 1.

-Всеукраїнський  конкурс  мистецтв (дистанційно) «Кубок Землі» - ІІ м-це.

-Міський  етап акції  «Моя  улюблена тварина» -  І м-це - 9.  Обласний  етап - І м

-Всеукраїнський двотуровий талантів «Від мрії до успіху» ІІ м-це - 1

-Міжнародний двотуровий конкурс мистецтв (дистанційно) «Осіння мистецька премія» ІІ м-це.

-Міжнародний двотуровий конкурс мистецтв «Жити. Вірити. Творити» ІІ м-це.

-Всеукраїнський  родинний конкурс  фотопрезентацій «Вишиванка - оберіг моєї родини»  І м-це - 3.

         Активна участь у фахових конкурсах педагогічної майстерності разом із плідною діяльністю педагогів Центру дає свої результати:

  • Всеукраїнський конкурс майстерності  педагогічних працівників позашкільної освіти «Джерело творчості» (І м-це; ІІ м-це; ІІІ м-це; Подяка).
  • Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури для закладів позашкільної освіти «Навчальна література позашкільної освіти» за  соціально-реабілітаційним напрямом  (Грамота, І, ІІ м-ця);
  •  Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури для закладів позашкільної освіти «Навчальна література позашкільної освіти» за  гуманітарним напрямом (Грамота, І м-це)
  • Обласний етап Всеукраїнського конкурсу   методичних моделей закладів загальної  середньої та позашкільної освіти з  національно-патріотичного виховання дітей та молоді   «Виховати  особистість», Грамота, ІІ м-це);
  • Всеукраїнський конкурс майстерності  педагогічних працівників позашкільної освіти «Джерело творчості» 2025 - Захарченко О.В. готує матеріали до участі.

                                                  Робота з педагогічними кадрами

        У закладах освіти громади в 2024 році працювало 493 педагогічні працівники. Заклади укомплектовані кваліфікованими педагогічними кадрами. В Управлінні освіти і гуманітарної політики Подільської міської ради створено та оновлюється кадровий резерв.

          Спостерігається  позитивна динаміка росту професійної компетентності педагогічних працівників громади, що надають якісні освітні послуги. Зростанню рівня педагогічної майстерності освітян сприяють зокрема: курси підвищення кваліфікації, а також участь педагогів у різноманітних онлайн семінарах, вебінарах, тренінгах.  У  2024 року курси підвищення кваліфікації пройшли всі педагогічні працівники.

          Аналіз кадрового складу педагогічних працівників громади  свідчить про наявність потужного потенціалу за професійною ознакою. 74%  педпрацівників мають вищу освіту.  50% – це педагоги вищої та першої кваліфікаційної категорії. У ЗЗСО працює 7 учителів, які мають звання «Вчитель-методист» та 82 – «Старший вчитель». Звання «Вихователь-методист»  має 1 вихователь ЗДО, звання «Старший вихователь» - 1 вихователь ЗДО, звання «Керівник гуртка – методист» - 1 керівник гуртків ЦДЮТ. Заклади освіти громади щорічно поповнюються молодими фахівцями.

  У 2024  році було проатестовано 88-х педагогічних працівників. З них: присвоєно педагогічне звання «Старший учитель» - 10 педпрацівникам; присвоєно кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії» - 5 педпрацівникам; присвоєно кваліфікаційну категорію «Спеціаліст першої категорії» - 8 педпрацівникам, «Спеціаліст другої категорії» - 10 педпрацівникам; визнано такими, що відповідають педагогічному званню  «Учитель-методист» - 1 педпрацівник, «Старший учитель» - 16 педпрацівників;  кваліфікаційній категорії «Спеціаліст вищої категорії» - 39 педпрацівників, «Спеціаліст першої категорії» - 5 педпрацівників,  відповідають раніше присвоєному тарифному розряду - 8 педпрацівників, відповідають займаній посаді –  1 завідувач ЗДО, 7 директорів ЗЗСО, не відповідає займаній посаді – 1 директор ЗЗСО. Перенесено термін атестації з поважних причин 8 педпрацівникам.

    Відкритості освітнього простору громади сприяли сайти Управління освіти  і гуманітарної політики Подільської міської ради та закладів освіти Подільської міської територіальної громади, сторінки у соціальних мережа.  У 2024 році усім закладам освіти оновлено офіційні сайти.

Формування безпечного освітнього середовища у закладах освіти

Одним з пріоритетних завданням Подільської міської територіальної громади  є формування безпечного освітнього середовища в закладах освіти. З метою збереження життя та здоров’я учасників освітнього процесу в закладах освіти Подільської міської територіальної громади створено безпечні умови перебування здобувачів освіти, працівників закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти. Відповідно до розпорядження Подільського міського голови від 12.07.2024 №189 «Про створення комісії з перевірки готовності закладів освіти Подільської міської територіальної громади до нового 2024/2025 навчального року», 12-15 серпня 2024 року комісією у ЗДО, ЗЗСО, ЗПО обстежено  навчальні кабінети, групові кімнати, майстерні, спортзали, ігрові та спортивні майданчики, інші приміщення закладів освіти здійснено перевірку готовності закладів освіти громади  до нового навчального року та стану укриттів -  складено відповідні акти готовності закладів освіти до початку нового навчального року. Враховуючи безпекове питання 4 заклади освіти громади здійснюють освітній процес за очною формою (ліцей №1, ліцей №3, ліцей №4, гімназія імені Дмитра Конокеєнка Подільської міської ради Подільського району Одеської області), 5 закладів освіти громади здійснюють освітній процес за змішаною формою навчання ( ліцей №2, ліцей №5, ліцей №6, ліцей№7, Липецький ліцей).

Заклади освіти громади забезпечені найпростішими укриттями, захисними спорудами, зокрема:

  • у закладах загальної середньої освіти: 10 найпростіших укриттів, з яких: 2 орендовані – розташовані на відстані до 500 м.; 1 – сховище; 1 – протирадіаційне укриття (ПРУ);
  • у закладах дошкільної освіти: 8 найпростіших укриттів, з яких: 2 орендовані – розташовані на відстані до 500 м.

             Від закладів освіти до укриттів визначено та позначено маршрути руху.

             Завершено капітальні ремонтні роботи 2-го найпростішого укриття в ліцеї №1 Подільської міської ради Подільського району Одеської області.

            На даний час продовжується будівництво швидкоспоруджувальної захисної споруди модульного типу цивільного захисту на території ліцею №2Подільської міської ради Подільського району Одеської області та на території ліцею №6 Подільської міської ради Подільського району Одеської області, що дасть змогу після завершення будівництва захисних споруд, організувати у ІІ семестрі 2024/2025 навчального року освітній процес у ліцеях: №2, №6 у звичному режимі (очно).

                Укриття закладів освіти забезпечені усім необхідним для перебування на тривалий час, підключені до мережі інтернет.

            Відповідно до наказу МОН України від 10.02.2013 №135 «Деякі питання створення та функціонування класів безпеки в закладах освіти» в усіх 9-ти закладах загальної середньої освіти та в 1-му закладі дошкільної освіти громади обладнано та забезпечено функціонування «Класу безпеки» інформаційно-просвітницького напряму, на базі яких здобувачі освіти вивчають правила безпечного життя.

            У громаді здійснює свою діяльність спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі, який здійснює контроль за перебуванням сторонніх осіб у закладі освіти, дорожнім рухом біля закладу освіти, пожежною безпекою, контроль за ситуаціями, у яких школярі можуть бути втягнені в протиправну діяльність чи залучені до деструктивних молодіжних груп.

Відповідно до листа МОН від 02.05.2024 р. №1/7674-24 «Щодо електронної бази даних «Паспорт безпеки закладу освіти»»,заклади освіти здійснили верифікацію даних в Електронному паспорті безпеки закладу освіти із застосуванням AIKOM. Уповноваженні працівники ДСНС та Національної поліції отримали доступ до перевірки та погодження інформації, яка міститься в електронному паспорті безпеки закладу освіти (ЕПБЗО).

Найголовніше право в освіті – це право на життя та здоров’я. Для того, щоб захистити дітей у закладах освіти в умовах повномасштабної війни, забезпечити порядок і безпеку учнів, працівників школи та батьків у межах проєкту «Служба освітньої безпеки» запроваджена охорона закладів загальної середньої освіти (ліцей №3, ліцей№6) працівниками поліції. За рахунок коштів місцевого бюджету ще 3 закладів загальної середньої освіти (№1, ліцею №2 та ліцею №4) здійснюють співробітники місцевого управління поліції охорони.

У кожному закладі освіти проводяться тренування учасників освітнього процесу щодо діям в умовах надзвичайних ситуацій, в разі нападу, ризику нападу на заклад освіти або іншої небезпеки, відповідні тематичні заходи щодо обізнаності учасників освітнього процесу з питань боулінгу із залученням працівників ДСНС, національної поліції та спеціаліста з безпеки в освітньому середовищі.

                                           Фінансово-господарська діяльність

У 2024 році значна увага приділялася питанням удосконалення фінансово-господарської діяльності закладів освіти. Посилено контроль за цільовим та ефективним витрачанням бюджетних коштів на оплату праці й комунальних послуг, на придбання матеріалів і продуктів харчування, за виконанням кошторису в закладах освіти з урахуванням вимог щодо зміцнення фінансової дисципліни.

        З метою забезпечення готовності  закладів освіти громади  до початку нового 2024-2025 навчального року, створення належних умов для навчання й виховання дітей та учнівської молоді в закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти протягом  2024 року проведено  ремонтні роботи. За кошти, виділені  з  бюджету громади:

1) проведено поточні ремонтні роботи:

  • системи водопостачання (ЗДО «Надія»);
  • системи опалення (ліцей №1, ліцей №7);
  • покрівлі (ліцей №1, ліцей №4);
  • стелі (ліцей №4), стелі спортзалу (ліцей №5);
  • спортзалу (ліцей №1, ліцей №4, ліцей №7);
  • підлоги кабінету №3 (ліцей №4);
  • внутрішній туалет (ліцей №3);
  • електромережі (ліцей №2, ЗДО «Надія»);
  • підлоги і стін  (ліцей №4);
  • заїзду-виїзду на території ліцею №1;
  • роздягалень (ліцей №1);
  • класу інструкторів (ліцей №4);
  • ґрунтування підлоги в найпростіших укриттях (ЗДО №3, ЗДО №13);
  • ремонт пожежної сигналізації (ліцей №2, ліцей №3, Липецький ліцей);
  • ремонт і перевірка рн.фінансуванн (ЗДО №4);
  • встановлені сонячні батареї (енергетична автономність) в Ліцей № 2,3 (міжнародна допомога у рн.фінансування з місцевим бюджетом) .

2) замінено дренажні насоси (ЗДО №4, ліцей №2, ліцей №4);

3) встановлено пожежну сигналізацію (ЗДО №2, №3, №4, №5, №10, №11, №13, №14, ЗДО «Надія»).

        Також у 2024 році з бюджету Подільської міської територіальної громади виділено кошти:

  • на нове будівництво рн.фінансуванняьної захисної споруди модульного типу цивільного захисту на території ліцею №2 Подільської міської ради Подільського району Одеської області  (16857,450 тис.грн.);
  • на коригування проектно-кошторисної документації (будівництво рн.фінансуванняьної захисної споруди модульного типу цивільного захисту на території ліцею №2 Подільської міської ради Подільського району Одеської області) – 108,740тис.грн., на виготовлення документації страхового фонду даної захисної споруди – 9,641тис.грн.
  • на нове будівництво рн.фінансуванняьної захисної споруди модульного типу цивільного захисту на території ліцею №6 Подільської міської ради Подільського району Одеської області (рн.фінансування – 2830,254 тис.грн.);
  •  на коригування проектно-кошторисної документації (будівництво рн.фінансуванняьної захисної споруди модульного типу цивільного захисту на території ліцею №6 Подільської міської ради Подільського району Одеської області) – 110,165тис.грн., на виготовлення документації страхового фонду даної захисної споруди – 9,695тис.грн.;
  • на ремонтні роботи, облаштування кабінету Захисту України (рн.фінансування: 43,220тис.грн. (кошти з бюджету громади), 1342,895тис.грн. (субвенція);
  • з метою реалізації в ЗЗСО громади Концепції «Нова українська школа» придбано: 32 комплекти мультимедійного обладнання (рн.фінансування: 150,348тис.грн. (кошти з бюджету громади), 1373,652 (субвенція); 9 інтерактивних панелей та навчальні засоби (рн.фінансування: 206,184тис.грн. (кошти з бюджету громади), 1855,502тис.грн. (субвенція);
  • спортивний інвентар  для ЗЗСО – 101,182тис.грн.;

 

Міжнародна співпраця та реалізація освітніх проектів

Управлінню освіти і гуманітарної політики Подільської міської ради з метою підтримки закладів освіти громади вдалось залучити до співпраці Благодійний фонд «Благодійна організація «ДЕРЕВО ЖИТТЯ - УКРАЇНА», що займається впровадженням проєктів у сфері освіти та сприянням розвитку громад та гуманітарній допомозі ВПО, дітям, їхнім родинам у вразливих громадах України. З метою організації співпраці Управлінням освіти і гуманітарної політики Подільської міської ради 1 березня 2024 року було підписано Меморандум про взаєморозуміння з Благодійний фонд «Благодійна організація «ДЕРЕВО ЖИТТЯ - УКРАЇНА», в межах вищезазначеного меморандуму в місті Подільськ на базі Центру дитячо-юнацької творчості створено Освітній Хаб для надання якісних інноваційних послуг для вразливих груп населення в рамках проєкту ««AID-03-12832 – Знову до школи – інклюзивний, рівний та захищений доступ до безпечного та якісного навчання (онлайн та офлайн) і середовища соціалізації для учнів та вчителів», в рамках проєкту здійснюється наступна діяльність : - надолужуючі заняття з української мови, англійської мови, математики та історії ( за рахунок фонду задіяні 7 педагогів) для здобувачів освіти 1-11 класів, заняття в хабі постійно відвідують біля 70 здобувачів освіти, окрім цього в хабі працює психолог який надає як групові так і індивідуальну психологічну допомогу для батьків та дітей, щотижня проводяться творчі майстер-класи і арт-терапевтичні заняття, до послуг дітей технічні засоби, бібліотека та кімната рекреації де діти відпочивають.

Відповідно до меморандуму про співпрацю та договором між Управлінням освіти і гуманітарної політики Подільської міської ради та Благодійним фондом «Благодійна організація «ДЕРЕВО ЖИТТЯ - УКРАЇНА», Освітній Хаб створено на базі Центру дитячо-юнацької творчості Подільської міської ради де буде задіяне 5 кімнат та 1 приміщення 165,9 м.кв. Слід зазначити, що відповідно до меморандуму та договору фондом взято на себе зобов’язання, щодо поточного ремонту актової зали ЦДЮТ 59 м.кв. та косметичний ремонт кімнат де буде розміщувати хаб. Фондом ведеться робота щодо наповнення хабу,  а саме закуплено техніку: ноутбуки 10 шт., інтерактивна панель з операційною системою, меблі, спортивні товари для занять з дітьми в закладах освіти. (за рахунок фонду також працює 2 педагоги.), для соціальної бібліотеки придбано 96 книг сучасних авторів, для автономності закладу закуплено зарядну станцію. Також фонд займає активну соціальну та гуманітарну позицію і надає пільговим категоріям (ВПО, сім’ї які потребують допомоги) продуктові та гігієнічні набори, протягом жовтня – листопада 2024 року надано потребуючим сім’ям громади 653 набори.

Управлінню освіти і гуманітарної політики Подільської міської ради з метою підтримки закладів освіти громади та ефективній співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ),  вдалось залучити до співпраці громадську організацію «Асоціація інновацій та цифрової освіти» які вже відкрили 46 цифрових освітніх центрів, які сприяють надолуженню освітніх втрат, психологічній підтримці, навчанню та розвитку українських учнів. З початку 2024 року у трьох південних областях України (Херсонська, Миколаївська та Одеська) ЮНІСЕФ, Асоціація інноваційної та цифрової освіти (AIDE) та МОН організували успішну роботу 16 Цифрових освітніх центрів (DLC – Digital Learning Centres). Попередньо для координаторів Цифрових освітніх центрів було проведено тренінг з питань управління просторами. Далі обладнали локації, забезпечили технічний та методичний супровід і центри розпочали освітньо-пізнавальну діяльність з дітьми.

З метою організації співпраці Управлінням освіти і гуманітарної політики Подільської міської ради 1 жовтня 2024 року було підписано Меморандум про взаєморозуміння з громадську організацію «Асоціація інновацій та цифрової освіти», в межах вищезазначеного меморандуму в місті Подільськ на базі Ліцею № 2 Подільської міської ради буде спільно реалізовано соціальний проект «Створення цифрових освітніх центрів (DLC) та надання послуг з психосоціальної підтримки для дітей та молоді», що реалізується спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в рамках проєкту здійснюється наступна діяльність : - надолужуючі заняття з української мови, англійської мови, математики, фізики, початкова школа ( за рахунок фонду задіяні 5 педагогів) штучний інтелект, кейсові уроки, віртуальна реальність, STEM-уроки, MinecraftEducation та багато іншого безкоштовно для здобувачів освіти 1-11 класів. За період жовтень-листопад в закладі освіти було відвіданно 451 здобувачем освіти додаткові надолужуючи заняття. Відповідно до меморандуму про співпрацю та договором між Управлінням освіти і гуманітарної політики Подільської міської ради та громадську організацію «Асоціація інновацій та цифрової освіти» створено на базі Ліцею № 2 Подільської міської ради де буде задіяна 1 класна кімната 46,1 м.кв. Слід зазначити, що відповідно до меморандуму та договору організацією взято на себе зобов’язання, фінансування проєкту, що відбувається за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) щодо поточного ремонту (включаючи брендування стін, використання вивісок, табличок на дверях, вказівників тощо) та облаштування приміщення Цифрового освітнього центру меблями, технікою, інтернетом, забезпечення учасників проєкту на час його проведення питною водою та канцелярією.

На даний час ГО «Асоціація інновацій та цифрової освіти» вже закуплено 10  мішків для сидіння., 22 ноутбуки (навушники,сумки для ноутбуків,мишки ) інтерактивна дошка та  проектор. Розпочато поточний ремонт класу.

Слід  зазначити, що ГО «Асоціація інноваційної та цифрової освіти імплементує 46 Центрів з-понад 100, які фінансує ЮНІСЕФ по країні. За даними дослідження Державної служби якості освіти результати навчання дітей, які відвідують ці центри вищі за результати дітей, які поки що не охоплені ними» - говорить Анатолій Ігнатович, координатор освітніх проєктів ЮНІСЕФ. Успішні результати діяльності локацій привернули увагу Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Міністра освіти і науки України Оксена Лісового, представників ЮНІСЕФ, керівників Херсонської, Миколаївської та Одеської областей і департаментів освіти, міських голів та керівників громад, в яких знаходяться освітні простори. Проєкт «Створення цифрових освітніх центрів (DLC) та надання послуг з психосоціальної підтримки для дітей та молоді» реалізує Асоціація інноваційної та цифрової освіти (AIDE) спільно з ЮНІСЕФ за фінансової підтримки уряду Японії.

Завдання щодо розвитку освіти в Подільській міській територіальній громаді

на 2025 рік

       У 2025 році зусилля Подільської міської територіальної громади, закладів освіти будуть спрямовані на:

  • створення умов для продовження впровадження Концепції «Нова українська школа»;
  • створення безпечного освітнього середовища в закладах освіти громади для здобуття дітьми дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти;
  • забезпечення належної якості освіти відповідно до вимог Державних стандартів освіти шляхом впровадження інноваційних освітніх технологій та методик, створення безпечного освітнього середовища в закладах освіти;
  •  підвищення рівня професійної майстерності педагогів для  покращення якості освітніх послуг;                          
  • стимулювання впровадження інклюзивного навчання в закладах освіти, забезпечення безперешкодного доступу дітей з особливими освітніми потребами до будівель і приміщень закладів освіти;
  • продовження роботи щодо організації сучасного освітнього середовища закладів, сприятливого для формування гармонійно розвиненої особистості та реалізації індивідуальних творчих потреб кожної дитини;
  • забезпечення якості дошкільної освіти відповідно до контексту Концепції «Нова українська школа» та змісту Базового компонента дошкільної освіти, навчальних програм розвитку та виховання дітей дошкільного віку;
  • формування готовності педагогічних працівників до роботи в інноваційному середовищі, забезпечення умов для безперервного зростання рівня педагогічної майстерності вчителів, їх самоосвітньої діяльності, участі в інноваційних проєктах  та оволодіння методами й прийомами роботи з дітьми з особливими освітніми потребами;
  • активізацію роботи з обдарованими і талановитими дітьми, створення умов для розвитку їх творчих здібностей і навичок самостійного наукового пізнання, самоосвіти та самореалізації;
  • забезпечення дотримання основних аспектів організації виховної роботи, зазначених у  Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді;
  • здійснення профілактичної роботи з питань запобігання протиправній поведінці, алкогольній та наркотичній залежності дітей,  булінгу в учнівському середовищі;
  • організацію у 2025 році безкоштовного харчування здобувачів освіти 1-4 класів ЗЗСО та здобувачів освіти ЗЗСО і дошкільників ЗДО пільгових категорій, пільгового харчування в ЗДО; 
  • забезпечення інтеграції дітей з особливими освітніми потребами в освітній простір шляхом створення умов для їх виховання та навчання в інклюзивних групах у закладах дошкільної освіти;

    

     


« повернутися

Код для вставки на сайт

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних