Удосконалення в електронному кабiнетi сервiсу одсржаиня платником податктв документа, що пiдтверджус стан розрахункгв з державним та мiсцевими бюджетами, а також цшьовими фондами, який формусться автоматизовано.

Дата: 10.06.2024 15:53

Подiльська державна податкова iнспекпiя ГУ ДПС в Одеськiй областi повідомляє, що в електронному кабiнетi удосконалено сервiс одержання штатником документа, що підтверджує стан розрахунку з державним та мiсцевими бюджетами, а також цiльовими фондами, який формується автоматизовано з накладенням квалiфiкованого електронного пiдпису керiвника економiчного аналiзу територiального органу ДПС (далi - Витяг щодо стану розрахункiв). Для платникiв податкiв з 01 травня 2024 року в електронному кабiнетi стане доступним отримання Витягу щодо стану розрахункiв, починаючи з 2013 року за кожний рiк окремо та в розрiзi податкiв, зборiв, платежiв, а також єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцiальне страхування (далi - єдиний внесок) на відміну отримання такого документу тільки за звітні періоди поточного року. Крiм цього, розроблено окремий функцiонал для платникiв, якi мають податковий борг на день подання Запиту про отримання витягу щодо стану розрахункiв з бюджетами та цільовими фондами за даними органгв ДПС (далі - Запит) стосовно розрахунку пенi, яка буде нарахована у разі погашения такого боргу поточною датою. Якщо платник податкiв у Запитi, який подається через електронний кабiнет зазначає позначку про необхiднiсть пiдпису Витягу щодо стану розрахункiв, то на такий документ накладастъся квалiфiкований електронний пiдпис керiвника пiдроздiлу економiчного аналiзу територiального органу ДПС за основним мiсцем облiку такого платника. У разi, якщо автоматично сформований Витяг щодо стану розрахункiв мiстить платежi, якi обслуговуються не одним територiальним органом ДПС (за основним/неосновним мiсцем облiку - платника), то забезпечуються накладання, квалiфiкованих електронних пiдписiв керівниками пiдроздiлiв економiчного аналiзу вiдповiдних територiальних органiв ДПС. При цьому платнику податкiв стане доступним Витяг щодо стану розрахункiв, на якому буде зазначено прiзвище та iм'я керiвника пiдроздiлу економiчного аналiзу територiального органу ДПС за його основним мiсцем облiку. Для отримання Витягу щодо стану розрахункiв платнику податкiв необхiдно здiйснити наступнi кроки :

1. Платник створює «Запит про отримання витягу щодо стану розрахункiв з бюджетами та цiльовими фондами за даними органiв ДПС» (далi - Запит) за формою «J/F1300207» в приватнiй частинi електронного кабiнету у пунктi меню «Заяви, запити для отримання інформації» шляхом:

для поля «перюд з «01» сiчня 20_року по «__»_20_року»

Запиту: вибору iз перелiку дати, мiсяця та року, за який платник бажає отримати «Витяг з інформаційної системи органiв ДПС» щодо стану розрахункiв платника з бюджетом та сплати сдипого внеску» (далi - Витяг). За кожний рiк Запит подасться окремо;

для поля «Розрахувати суму пені у поточному бюджетному році» (пп. 129.1.1 та 129.1.3 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України)***» Запиту: встановлення позначки для розрахунку пенi, якщо у платника є податковий борг (крiм єдиного внеску) та вiн бажає визначити суму пенi станом на наступний день вiд дня подання Запиту. Платник також може не встановлювати позначку для й розрахунку. Встановлення позначки неможливе, якщо у Запитi визначено  платником період «минулі роки»;

для поля «В розрiзi платежів запиту» Запиту:

встановлення позначки для отримання iнформації в розрізу всіх своїх платежiв. Якщо платник не встановлюс позначку, то отримає узагальнену iнформацiю, без розрiзу платежiв;

для поля «З підписом **** (станом на 1 число звипного мiсяця) П )) Запиту: встановлення позначки для отримання Витягу з квалiфiкованим електронним пiдписом посадової особи контролюючого органу (далi КЕП). Разом з цим, встановлення позначки можливе, якщо у Запитi зазначено 1-ше число мiсяця будь-якого року. Якщо платник не встановлюе позначку, то отримає iнформацiю без КЕП.

2. Надсилас Запит до органу ДПС за свотм основним мiсцем облiку. Отримує Витяг за формою «J/f 1400207»