Засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення під головування заступника міського голови Таїсії Скрипнік.

Дата: 12.01.2024 11:21

Фото без описуВідбулося чергове засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення під головування заступника міського голови Таїсії Скрипнік. На засіданні було розглянуто низку питань серед яких:

- про популяризацію і підвищення усвідомлення щодо збереження ментального здоров’я мешканців громади;

- створення умов для соціально-психологічної реабілітації ветеранів війни та людей, які зазнали впливу війни;

- робота комунальних некомерційних підприємств «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Подільської міської ради та «Подільська міська лікарня» Подільської міської ради з внутрішньо-переміщеними.

Відкриваючи засідання, голова Координаційного центру Таїсія Скрипнік наголосила на актуальності питань, які розглядатимуться, особливо в умовах воєнного стану.

Досвідом роботи з популяризації ментального здоров’я на виконання Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською поділилися представники Управління освіти та гуманітарної політики. Вони акцентували увагу на роботі по захисту ментального здоров’я учасників освітнього процесу під час війни.

У своїй доповіді директор Центру надання соціальних послуг «Родина» Наталія Войцехівська розповіла про те, як турбується Центр про незахищені категорії населення в умовах сьогодення.

Особлива увага приділяється військовим, військовим ветеранам, сім’ям та особам, які зазнали впливу війни.

У відділенні соціально-психологічної допомоги вони можуть отримати наступні послуги:

- психологічні;

- інформаційні;

- послуги соціальної адаптації;

- консультування;

- соціально-медичні.

Для надання низки цих послуг працюють:

- кабінети лікувальної фізкультури ( бігова доріжка, велотренажери, дошка Євмінова, шведська стінка, лавка для штанги);

- кабінет масажу;

- кабінет магнітної терапії;

- кабінет інгаляції.

Як з внутрішньо переміщеними особами працюють медичні заклади громади, доповіли керівники лікарень. Вони інформували присутніх про те, що люди, які переїхали з регіонів, де проходять бойові дії, отримують медичні послуги в тому обсязі, як і мешканці громади.

У ході засідання члени Координаційного центру мали змогу висловитися, задати питання виступаючим.

З усіх питань були прийняті відповідні рішення та надані доручення.