ЗАБОРОНА НА ВИЛОВ РАКІВ

Дата: 04.12.2023 08:57

З 1 грудня 2023 роФото без описуку у водоймах Одещини діє заборона на вилов раків. Триватиме вона до 30 червня 2024 року.

⚠️Заборона стосується вилову раків у наступних водоймах:

✅річка Дунай

✅придунайські озера

✅внутрішні водні об’єкти Одеської області (крім Дністровського лиману, річки Дністер, рукава річки Турунчук, озер пойми Дністра та Кучурганського водосховища).

⚠️За вилов раків під час заборони передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3 332 грн.

🦞Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 раків.

🗯️Нагадаємо, річкові раки живуть від 15 до 20 років. Статевозрілими вони стають на третьому році життя, при досягненні довжини 7-8 см. Спарювання відбувається при температурі води нижче 10°С. У середньому одна самка рака може принести потомство в 300-400 особин. Самка виношує ікру під черевцем близько семи місяців. Зазвичай, вихід молоді відбувається у кінці травня – на початку червня, коли температура води досягає 21-23°С.