Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”

Дата: 27.11.2023 14:51

Фото без описуЗ 25 листопада розпочалася щорічна акція “16 днів проти насильства”, яка триватиме до 10 грудня.

Ця щорічна акція ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти:

• 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних в Монреалі;
  • 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Дати початку та завершення кампанії створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, в освітньому закладі, на вулиці  ми можемо й повинні зупинити його.

Війна принесла дуже багато насильства для українців, і що в цих умовах звісно, люди не мають толерувати у жодному випадку насильство вдома і замовчувати його.

Якщо ви стали безпосереднім свідком насильства, негайно телефонуйте у поліцію за номером 102. Від цього залежить життя та здоров’я постраждалої особи.

Отримати консультацію щодо ситуації насильства, подальших кроків, а також контакти пунктів отримання допомоги можна за телефонами «гарячих ліній»:

Отримати допомогу в Подільській міській територіальній громаді:

- Подільське районне управління поліції ГУНП за номером 102 або (04862)4-20-20;

- КНП «Подільська міська лікарня Подільської міської ради»: пр-т Перемоги, 23 тел. 0990019964 та тел. 0675394330;

- Департамент соціальної, сімейної політики та охорони здоров'я Подільської міської ради Подільського району Одеської області: вул. Бочковича, 4, 1-й поверх,  тел. 0661754032;

- Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства і  насильства за ознакою статі ГО ГР «Віра,Надія,Любов»: тел. 0632168791;

- Служба у справах дітей: вул. Бочковича, 4, 3-й поверх, тел. 0660005224 (у разі випадків з дітьми);

- Подільський міський центр соціальних служб: вул. Бочковича, 4, 3-й поверх, тел. 0660005923;

- Подільський центр надання безоплатної вторинної правової допомоги вул. Соборна, 194-а,  тел.0666750776.