Одещина: здійснення господарської діяльності без фіскалізації розрахунків та з використанням праці найманого працівника без оформлення трудових відносин

Дата: 31.10.2023 16:00

Головне управління ДПС Фото без описув Одеській області звертає увагу платників податків на зобов’язанні дотримання вимог Податкового кодексу України, Кодексу законів про працю України, Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами, далі – Закон № 265) іншими законодавчими актами, адже це обов’язкова умова здійснення усіх видів підприємницької діяльності та запорука законності її ведення.

При цьому, окремі суб’єкти господарювання нехтують обов’язком оформлення трудових відносин з працівниками, ухиляються від сплати податків, а розрахункові операції проводять без застосування РРО/ПРРО, що заборонено законодавством. Тому, з метою контролю за дотриманням законодавства в частині трудових відносин та застосування РРО/ПРРО під час здійснення, зокрема, торгівлі через інтернет-майданчики, працівниками відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС в Одеській області проведено фактичну перевірку фізичної особи – підприємця, який здійснює роздрібну торгівлю одягом використовуючи інтернет - ресурси Instagram, Telegram.

В ході проведення перевірки податківцями встановлено факт реалізації товарів без фіскалізації розрахунків з використанням праці найманого працівника без оформлення трудових відносин.

До порушника будуть вжиті заходи відповідно до чинного законодавства.

Нагадуємо, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосування електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов’язані:

проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні РРО (далі – ПРРО) із створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом № 265, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї РРО чи дисплеї пристрою, на якому встановлений ПРРО QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).

Крім того, зазначаємо, що своєчасне оформлення трудових відносин – це запорука фінансової стабільності бізнесу. До того ж, фінансові ризики і наслідки використання незадекларованої праці значно перевищують витрати, які виникають у разі оформлення трудових відносин із працівниками відповідно до законодавства.

Головне управління ДПС в Одеській області вкотре нагадує про необхідність дотримання норм чинного законодавства при здійсненні господарської діяльності.

☎️ Гаряча лінія ДПС: 0800 501 007

📲 Контакт-центр Податкової t.me/DPS_ContactCenter_bot

📲 Чат-бот ДПС «StopViolationBot» t.me/StopOverpriceBot

📱Мобільний застосунок «Моя податкова»