Подільська міська територіальна громада
Одеська область, Подільський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ГРИП, ГРВІ та СОVID-19, що необхідно знати?

Дата: 31.10.2023 09:04
Кількість переглядів: 76

Фото без описуПопри те, що всі ці захворювання мають дуже схожий перебіг, потрібно знати, як їх відрізнити. Це необхідно як для запровадження відповідних протиепідемічних заходів (адже основним шляхом запобігання поширенню коронавірусної інфекції грипу та ГРВІ залишається своєчасне виявлення та ізоляція інфікованих), так і для можливого прогнозу щодо ускладнень.

Грип - гостре респіраторне вірусне захворювання з повітряно- крапельним механізмом передачі, яке характеризується гострим початком, переважним ураженням верхніх дихальних шляхів і загальною інтоксикацією. Збудники хвороби віруси грипу типів А,В,С. Вони локалізуються в слизі верхніх дихальних шляхів хворих і виділяються у зовнішнє середовище під час кашлю, чхання.

ГРВІ у більшості випадків починається з відчуття втоми, ознобу, чхання і головного болю. Додаткові симптоми, такі як нежить і кашель, з'являються протягом двох і більше днів. Температура зазвичай коливається в межах 37-37,5 °С. Існує дуже багато різних вірусів-збудників гострої респіраторної вірусної інфекції. Найпоширенішими серед них риновіруси - вид вірусів, який розмножується в клітинах епітелію порожнини носа, провокуючи місцеве запалення. Основна різниця між грипом і ГРВІ полягає в тому, що грип зазвичай починається раптово, гостро і супроводжується різко вираженою ломотою в тілі, ознобом, головним і м'язовим болем, а ГРВІ - поступово і супроводжується відчуттям "розбитості", а також загального нездужання.

Застуда виявляється поступово і характеризується підвищенням температури та незначним погіршенням самопочуття. їй обов'язково передує переохолодження організму.

СОVID-19 - інфекційне захворювання спричинене корона вірусом SARS-CoV-2.  Уражає в основному дихальну систему, у важких випадках викликає важку пневмонію і може призвести до смерті пацієнта. Характерні симптоми підвищення температури тіла до 38 °С, кашель, задишка,біль у м’язах, втрата нюху та смаку.

Як уберегтися? Вакцинація, профілактика, гігієна.

Єдиним захистом від важкого перебігу та смерті внаслідок грипу та СОVID-19 залишається вакцинація.

Коронавірус не заважає вакцинації. Одне щеплення захищає протягом усього сезону від найпоширеніших і найбільш небезпечних штамів.

Якщо говорити про коронавірус, то варто зазначити, що вакцинація знижує ризик захворіти, отримати серйозні ускладнення, потрапити до лікарні або померти. Також ефективними способами захистити себе і близьких є:

  • часта і ретельна гігієна рук;
  • носіння маски;
  • уникнення дотиків руками до очей, носа і рота;
  • прикривання рота під час кашлю ліктьовим згином або одноразовою носовою хустинкою, яку після використання варто негайно викинути і вимити руки;
  • а також дотримання соціальної дистанції.

Важливо!

Не займайтеся самолікуванням! 

У будь-якій ситуації краще звернутися до свого сімейного лікаря.

Найбільш схильні до ризику тяжкої грипозної інфекції діти, вагітні жінки, люди похилого віку, особи з хронічними захворюваннями і люди з імунодефіцитом. Щодо СОVID-19, то, згідно із дослідженнями, старший вік і наявні супутні захворювання підвищують ризик розвитку важкої інфекції.

Подільський районний відокремлений підрозділ

ДУ«Одеський обласний центр контролю

та профілактики хвороб

Міністерства охорони здоров'я України»


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора