29 вересня - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ СЕРЦЯ

Дата: 29.09.2023 09:06

Медична спільнота ОФото без описудещини щодня працює із хворими на серцево-судинні захворювання та проводить інформаційно-розʼяснювальну роботу для попередження виникнення захворюваності серцево-судинної системи серед населення області.

✅Департамент охорони здоровʼя Одеської ОВА звертає увагу усіх громадян на важливість обізнаності та настороженості з питань профілактики виникнення та розповсюдження серцево-судинних захворювань, необхідності ранньої профілактики ішемічної хвороби серця, гострих порушень мозкового кровообігу ішемічного та геморагічного характеру того.

Наше серце працює щодня, щогодини щохвилини, воно працює постійно, навіть коли ми робимо рутинні речі. Але як правило, ми звертаємо на нього увагу, лише коли вже відчуваємо себе погано.

📍 Тому так важливо знайти 1 годину на рік, щоб потурбуватися про нього, та обговорити ризики для серця зі своїм лікарем. Особливо, якщо людина в наступній групі ризику:

▪️вік 50+ для пані і 40+ для пана;

▪️діабет;

▪️гіпертонія або епізод підвищення тиску;

▪️підвищений холестерин;

▪️вживання алкоголю і куріння;

▪️у сім’ї були випадки інфаркту чи інсульту у родичів до 50-ти років;

▪️відчуваєте задишку і біль у грудях під час фізичних навантажень;

▪️відчуваєте, що серце б’ється не в такт, нерівномірно, “з перебоями”.

ℹ️Загальна картина захворюваності на серцево-судинні хвороби серед населення в Одеській області за 2022 рік складала 942 826 випадки.

За останні 9 місяців 2023 року вже зареєстровано 3636 випадків гострого порушення мозкового кровообігу (інсульту).

Щодня в області у середньому реєструється близько 20 осіб з даним діагнозом.

Гострий коронарний синдром, (ГКС) за останніх 9 місяців 2023 року зареєстровано - 11 118 випадків. Приблизно у 6 пацієнтів щодня реєструється дане захворювання в нашій області.

‼️Хвороби системи кровообігу займають 2 місце в структурі захворюваності. Тому особливу увагу необхідно приділяти загальному самопочуттю та виконувати наступні рекомендації для попередження виникнення ускладнень👇:

1️⃣моніторити та вести щоденник артеріального тиску;

2️⃣слідкувати за своїм харчуванням;

3️⃣регулярно займайтися спортом

4️⃣ повноцінно харчуватись

5️⃣відмовтися від шкідливих звичок;

6️⃣вчитись справлятися зі стресом.

Департамент охорони здоровʼя Одеської обласної військової адміністрації бажає усім здоровʼя та миру! Бережіть себе та своїх рідних!🙏

#ЗахистиСерце

#WorldHeartDay