"Тиждень був дуже продуктивний, маємо багато хороших оборонних та інших рішень." Звернення Президента України Володимира Зеленського наприкінці 578-го дня війни.

Дата: 25.09.2023 08:06

«Оборонні пакети. Від Сполучених Штатів – це артилерія, потрібні снаряди, ракети для «хаймарсів», ракети для ППО, додаткові системи ППО, тактичні машини та ще деякі інші види зброї, які заявлять самі про себе на полі бою. Від Канади маємо рішення про тривалу оборонну підтримку. Обсяг – пів мільярда доларів США. Зокрема, це «медеваки» – евакуаційні машини, які дуже потрібні на фронті. Домовилися про виробництво та постачання. Є історичне рішення Америки про спільне виробництво зброї та оборонних систем, зокрема й ППО. Це те, що було абсолютною фантастикою ще недавно. Але стане реальністю. Ми зробимо це реальністю. Кожен, хто працює на державу. Це нова якість оборонної промисловості України – значно сильніша. І це ж економіка. Захист для наших міст. Підприємства, нові робочі місця для обох наших народів – і для українців, і для американців. Маємо чітку перспективу – те, про що вже домовились, – нової міцності України для недопущення повторення російських агресій. Я вдячний Президенту Байдену, усій його команді та кожному в Америці, хто цінує свободу та підтримує Україну. Провів дуже важливі зустрічі у Вашингтоні, в Конгресі – обидві партії, обидві палати. Неоднакові погляди, але однаково щирі відповіді, абсолютна відвертість та щире розуміння. Ми спеціально запитали такий формат зустрічей та спілкування в Конгресі, який потрібен для максимально детальної розмови. І завдяки цьому довіри стало більше, і я почув, що підтримка України збережеться».

Посилання: https://www.youtube.com/watch?v=E0jirpfLrPA