Люди з низьким доходом мають право на усі послуги системи БПД, зокрема на безоплатну вторинну правничу допомогу (БВПД).

Дата: 21.09.2023 12:00

Люди з Фото без описунизьким доходом мають право на усі послуги системи БПД, зокрема на безоплатну вторинну правничу допомогу (БВПД).

ℹ Вторинна правнича допомога — це представництво інтересів у суді та складення документів для звернення до суду.

☑ Який документ надає їм таке право

Закон України «Про безоплатну правничу допомогу», а саме ст. 14.

🟩 У 2023 році такі послуги вже отримали майже 15 тисяч людей — це 40% клієнтів системи БПД. Понад 44% — старше 50 років. Жінки звертаються так само часто, як і чоловіки.

ℹ Умови, що дають право на БВПД

◾ Для працездатних людей — дохід не більше двох прожиткових мінімумів, станом на зараз це 5368 грн.

◾ Для пенсіонерів (за віком, вислугою років тощо) — дохід не більше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, станом на зараз — 4186 грн.

◾ Люди з інвалідністю мають право на ці послуги, якщо отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, яка не перевищує двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, станом на зараз — 5368 грн.

Як звернутися до системи БПД — у коментарі.

Поділіться цим дописом з тими, кому це може стати у пригоді 💚