Подільська міська територіальна громада
Одеська область, Подільський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

КІМНАТА, ДРУЖНЯ ДО ДІТЕЙ

Дата: 21.09.2023 09:49
Кількість переглядів: 52

Днями відбулась зустФото без описуріч заступника Подільського міського голови Таїсії Скрипнік, керівника напрямку «Подільськ-Балта-Кодима», координатора проєктів ГО «ГР «Віра. Надія. Любов» Віктора Скрипніка, соціального фахівця мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі ГО «ГР «Віра. Надія. Любов» Марини Скрипнік, психолога мобільної бригади Надії Яцко із начальником сектору ювенальної превенції Подільського РУП Катериною Негрецкул щодо впровадження на території міста проєкту «Зелена кімната».

Спілкування з неповнолітніми потребує обачності та професіоналізму, особливо якщо мова йде про учасників чи очевидців злочинів та правопорушень. Тому для кращої взаємодії правоохоронців із дітьми у Подільську планують облаштувати «зелену кімнату», дружню до дітей.

Це кімната для опитування дітей, які постраждали внаслідок злочину чи стали свідками сексуального насильства або експлуатації, інших злочинів, або такими, які підозрюються в злочині.

Щоб правильно провести опитування та повторно не травмувати дитину, тут відбуватимуться сеанси одночасної роботи психологів та поліції. У процесі слідчих чи процесуальних дій дитина перебуватиме з психологом у кімнаті з непрозорим склом, завдяки чому не зазнаватиме незручностей через увагу сторонніх людей. А в кімнаті, що знаходиться поруч, завдяки звуковому обладнанню безпосередньо працюватимуть правоохоронці. Вони через спеціальні засоби зв’язку корегуватимуть питання, які необхідно пропрацювати з дитиною і, які є важливими для слідства. Записи цих сеансів можна використовувати в суді без повторного допиту дитини, щоб уникнути психічних травм та додаткового стресу.

Кімната буде зроблена за європейськими стандартами та передовими технологіями правоохоронної діяльності. Дитина, працюючи із психологом, зможе максимально розкритися і надати інформацію про ті події, які із нею відбулися.

Керівництвом громади підтримано дану ініціативу, тому питання відкриття «зеленої кімнати» вирішуватиметься на найближчому пленарному засіданні Подільської міської ради.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора