ЖНИВА-2023: В УКРАЇНІ НАМОЛОЧЕНО ПОНАД 33 МЛН ТОНН НОВОГО ВРОЖАЮ. ОДЕЩИНА ЛІДЕР!

Дата: 01.09.2023 14:02

Аграрії України намолотили понадФото без опису 33 млн тонн нового врожаю, з яких – 29 млн 184 тис. тонн зернових та понад 4 млн тонн олійних культур.

👊🏻Збір зернових та зернобобових культур проведено на площі 6 642 тис. га при врожайності 43,9 ц/га, зокрема:

• пшениці обмолочено 4 688 тис. га, (врожайність — 47,2 ц/га), намолочено 22 142 тис. тонн;

• ячменю обмолочено 1 498 тис. га (врожайність — 38,8 ц/га), намолочено 5 809 тис. тонн;

• гороху обмолочено 154 тис. га (врожайність — 25 ц/га), намолочено 385,7 тис. тонн;

• гречки обмолочено 19,8 тис. га (врожайність — 14 ц/га), намолочено 27,7 тис. тонн;

• проса обмолочено 16,7 тис. га (врожайність — 20,4 ц/га), намолочено 34,1 тис. тонн;

• інших зернових та зернобобових культур обмолочено 265,3 тис. га, намолочено 785,4 тис. тонн.

Також триває збір олійних культур:

• ріпаку намолочено 3 997 тис. тонн насіння (врожайність – 28,7 ц/га), обмолочено на площі 1 393 тис. га.

• соняшника намолочено 49,4 тис. тонн насіння (врожайність — 19,3 ц/га), збір проведено на площі 25,6 тис. га,

• сої намолочено 30,6 тис. тонн (врожайність — 27,3 ц/га), площа збору становить 11,2 тис. га,

❗❗❗Найбільший намолот залишається за Одещиною – 3,2 млн тонн.

📑За оперативними даними Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА аграріями Одещини зібрано 3 207,6 тис. тонн зерна з площі 1019,8 тис. га. Урожайність зернових склала 31,5 ц/га, що більше минулорічного показника на 6,0 ц/га, валовий збір зерна перевищив показник 2022 року на 730 тис. тонн.

💬“ЖНИВА-2023 — приклад незламності. На чому тримається аграрний фронт? Це єдність, згуртованість та командна робота. Попри ворожі удари по продовольчим складам, базам, елеваторам, виробничим потужностям, попри варварські зусилля спричинити в Україні перебої з харчами і голод наші аграрії виходять в поля та працюють 24 години 7 днів в тиждень. Аграрна стійкість проти їхньої ницості. Перед Україною проблема голоду не стоїть. Ми завжди зможемо прогодувати себе. До повномасштабної війни фермери та сільські домогосподарства виробляли більшу частину їжі для місцевих ринків, зокрема картоплю, овочі, фрукти та ягоди, продукти тваринного походження. Під час війни саме аграрії стали опорою продовольчої безпеки країни. Короткі виробничі ланцюги, постачання та фермерська кмітливість показали свою гнучкість та стійкість в ці страшні часи. Є гарний вислів: “Хліб — це солдат у дні війни та політик у дні миру”. Українські аграрії — герої, які попри все продовжують обробляти поля та піклуватися про продовольче майбутнє України та світу, тримаючи аграрний фронт. Вдячна кожному! Пишаюсь кожним!”, - говорить Алла Стоянова директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА.

💙💛ДІЄМО РАЗОМ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ!