Подільська міська територіальна громада
Одеська область, Подільський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

За порушення прикордонного режиму наступає адміністративна відповідальність

Дата: 21.08.2023 08:42
Кількість переглядів: 100

Внесено зміни до Кодексу Фото без описуУкраїни про адміністративні правопорушення щодо вдосконалення законодавства у сфері міграції.

Нагадуємо, територія Подільського району (у тому числі Подільської громади) віднесена до контрольованого прикордонного району.

Відповідно до статті 23 Закону України «Про державний кордон України» у прикордонному контрольованому районі встановлюється прикордонний режим, який регламентує відповідно до законодавства України правила в’їзду, перебування, проживання, пересування громадян України та інших осіб.

Порядок в'їзду, тимчасового перебування, проживання, пересування громадян України та інших осіб у прикордонній смузі та контрольованому прикордонному районі визначений постановою Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 року №1147 «Про прикордонний режим».

Громадяни України в'їжджають у прикордонну смугу та контрольований прикордонний район, перебувають, проживають або пересуваються в їх межах на підставі документів, що посвідчують їх особу.

Іноземці та особи без громадянства в'їжджають у прикордонну смугу та контрольований прикордонний район, перебувають та пересуваються в їх межах на підставі документів, що посвідчують особу та підтверджують законність перебування на території України.

Вищезазначені особи на вимогу уповноважених осіб Державної прикордонної служби та органів внутрішніх справ, а також членів громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону зобов'язані пред'являти відповідні документи, передбачені цими пунктами.

З метою виявлення порушень законодавства з прикордонних питань, виконання завдань, пов'язаних з боротьбою з організованою злочинністю та незаконною міграцією у межах прикордонної смуги і контрольованого прикордонного району, уповноважені особи Державної прикордонної служби та органів внутрішніх справ, а також члени громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону мають право відповідно до Законів України «Про Державну прикордонну службу України» та «Про дорожній рух» у разі потреби зупиняти та оглядати транспортні засоби.

Зупинка транспортного засобу здійснюється:

- уповноваженими особами органів внутрішніх справ - у встановленому порядку;

- уповноваженими особами Державної прикордонної служби, а також членами добровільних формувань - із застосуванням диска з червоним світлоповертачем або рукою, що вказує на цей транспортний засіб.

Водій повинен зупинити транспортний засіб у місці, на яке йому буде вказано, з дотриманням правил зупинки, а також:

- подати для перевірки документи, що посвідчують особу водія і пасажирів, та реєстраційний документ на транспортний засіб (для транспортних засобів Збройних Сил - технічний талон);

- дати можливість оглянути транспортний засіб і перевірити номери його агрегатів.

До документа, що посвідчує особу відносяться:

- для громадян України - паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, посвідчення особи моряка, службове посвідчення, посвідчення водія чи інший виданий державним органом документ, який має такі обов'язкові реквізити, як прізвище, ім'я, по батькові, фотокартку, підпис відповідальної посадової особи, відбиток печатки або штампу установи, яка видала документ, дату видачі;

- для іноземців - національний паспорт або документ, що його замінює;

- для осіб без громадянства - посвідчення особи без громадянства, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, посвідка на постійне або тимчасове проживання.

Контроль за додержанням прикордонного режиму у прикордонній смузі та контрольованому прикордонному районі здійснює Державна прикордонна служба у взаємодії з органами внутрішніх справ.

У необхідних випадках Державна прикордонна служба може запроваджувати додаткові тимчасові обмеження на в'їзд і провадження робіт у прикордонній смузі та прикордонному контрольованому районі.

Особи, винні у порушенні прикордонного режиму, несуть адміністративну або іншу відповідальність згідно із законодавством.

А тепер увага, з 20 серпня 2023 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо вдосконалення законодавства у сфері міграції» від 29.06.2023 № 3196-IX.

Основні зміни, які вносяться Законом, передбачають:

-посилення штрафних санкцій за порушення прикордонного режиму, режиму в пунктах пропуску через державний кордон, визначені ст.202 КУпАП (на громадян від 50 до 100, а на посадових осіб від 100 до 150 неоподаткованих мінімумів доходів громадян);

-відповідальність за повторне протягом року вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 202 КУпАП (накладення штрафу на громадян від 100 до 200, на посадових осіб - від 150 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян).

Шановні жителі Подільської громади , не порушуйте прикордонного режиму, звертаємо вашу увагу: документ, який посвідчує особу має бути з вами при пересуванні територією громади навіть якщо ви вийшли (виїхали) за межі свого населеного пункту. Пам’ятайте, штрафи великі. За повторні порушення – ще більші. Маєте розуміти – так діємо, тому що проживаємо в прикордонній зоні і тому що в Україні війна і діє військовий стан. Будьмо свідомими, законослухняними громадянами.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора