Подільська міська територіальна громада
Одеська область, Подільський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Нарахування та оплата мінімального податкового зобов’язання фізичними особами, які мають у власності та/або користуванні земельні ділянки, що розташовані за межами населених пунктів та віднесені до сільськогосподарських угідь.

Дата: 07.08.2023 11:27
Кількість переглядів: 67

Подільська державна податкова інспекція Головного управління ДПС в Одеській області повідомляє, що фізичні особи, які мають у власності та/або користуванні (оренді, суборенді, емфітевзисі, постіійному користуванні) земельні ділянки, що розташовані за межами населених пунктів та віднесені до сільськогосподарських угідь, мають сплачувати мінімальне податкове зобов’язання.

Зауважуємо, що вперше мінімальне податкове зобов’язання визначається контролюючим органом за податковою адресою фізичної особи по всім земельним ділянкам незалежно від місця їх розташування за 2022 рік у 2023 році.

Разом з тим, за 2022 рік не нараховується та не сплачується загальне мінімальне податкове зобов’язання.

  • за земельні ділянки та земельні частки (паі), що розташовані на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих російською федераціею територіях Украіни.

Звертаемо увагу, що у разі передачі фізичними особами земельных ділянок в оренду (суборенду), емфітевзис або інше користування на підставі договорів, укладених та зареєстрованих відповідно до законодавства, мінімальне податкове зобовязання визначаеться безпосередньо орендарями, користувачами таких земельных ділянок.

Базою нарахування мінімального податкового зобов’язання є нормативна грошова оцінка земельної ділянки.

Реквізити для оплати мінімального податкового зобов’язання зазначаються в податковому повідомленні-рішенні. Крім того, інформація про діючі реквізити бюджетних/небюджетних рахунків розміщена на субсайті ДПС за посиланням : https:/tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/

Сплата загального мінімального податкового зобов’язання здійснюється фізичною особою протягом 60 днів з дня вручения податкового повідомлення-рішення.

Наголошуємо, що фізична особа у разі незгоди з визначеним контролюючим органом загальним мінімальним податковим зобов ’язанням та/або розрахованою у відповідному податковому повідомленні-рішенні сумою річного податкового зобов’язання з податку такий платник податку має право протягом 30 днів з дня вручения податкового повідомлення-рішення звернутися до контролюючого органу для проведения звірки даних, використаних для розрахунку суми податку, з наданням підтвердних документів, зокрема щодо:

  • земельних ділянок, що знаходяться у платника податку у власності та/або постійному користуванні або в оренді (суборенді, емфітевзисі), їх нормативно грошової оцінки та площі;
  • суми доходу, отриманого від реалізації власної сільськогосподарської продукції;
  • суми сплачених податків, зборів, платежів.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора