Подільська міська територіальна громада
Одеська область, Подільський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

30 ЛИПНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПРОТИДІЇ ТОРГІЛВІ ЛЮДЬМИ.

Дата: 28.07.2023 11:58
Кількість переглядів: 112

Торгівля людьми Фото без опису– це злочин, за який передбачена кримінальна відповідальність. Кожен, незалежно від віку, статі, матеріального чи соціального становища може постраждати від нього.

З метою привернення уваги світової спільноти та підвищення рівня поінформованості населення, у 2013 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй 30 липня проголошено Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми.

Відзначення цього дня допомагає привернути увагу до важкого становища осіб, які стали жертвами цього злочину, а також заохотити людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

У сучасному світі торгівлю людьми визнано кримінально-карним злочином, який за рівнем доходів випереджають лише продаж наркотичних речовин та зброї.

Воєнні дії, які відбуваються на території нашої держави вже 9 років, підвищують вразливість українців до потрапляння в ситуації торгівлі людьми. З 24 лютого 2022 року, із початку широкомасштабного вторгнення росії на територію України, ризик стати жертвою експлуатації стрімко зріс.

Ризики стати жертвою експлуатації за кордоном зростають. Наші співгромадяни, рятуючи своє життя, подекуди виїжджали без відповідно оформлених документів, а після прибуття в іншу країну не були достатнім чином обізнані про необхідність постановки на консульський облік. Така ситуація виступає передумовою до потрапляння в ситуації торгівлі людьми під час працевлаштування, пошуку житла та пересування.

Внутрішньо переміщені особи також є вкрай вразливою категорією для потрапляння в ситуації торгівлі людьми, оскільки під час пошуку роботи або житла, можуть бути піддані різним видам експлуатації.

Особам, які постраждали від торгівлі людьми українським законодавством гарантує одноразова матеріальна виплата та надання комплексної допомоги (психологічної, педагогічної, соціально-медичної, юридичної, допомоги у працевлаштуванні та перекваліфікації та інші), виходячи з особистих потреб таких осіб.

І головне пам’ятайте: жодне насильство не має толеруватися. Якщо знаєте про випадки торгівлі людьми чи будь-якого видку експлуатації або потерпілих від цього злочину, звертайтеся за такими номерами:

102 – поліція

1547 – гаряча лінія з протидії торгівлі людьми

112 – служба екстреної допомоги в ЄС.

Департамент соціальної, сімейної політики та охорони здоров'я Подільської міської ради.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора