Протидія торгівлі людьми.

Дата: 10.07.2023 13:33

Фото без описуУ зв’язку із запровадженням воєнного стану в Україні більшість громадян країни, переважно жінки з дітьми, вимушені були покинути територію своєї держави у пошуках прихистку, роботи, захисту на території інших держав тощо.

Більшість громадян України, які виїхали за кордон, погоджуються на сумнівні пропозиції роботодавців не розуміючи, що можуть потрапити у ситуацію торгівлі людьми, оскільки вимушені шукати кращої долі та утримувати своїх дітей.

Ознаки потрапляння у ситуацію торгівлі людьми:

- Пропонують працевлаштування без заздалегідь обговорених умов роботи, з нереалістично високою заробітною платою, договір складено незрозумілою для вас мовою.

- У вас забрали паспорт або документи вашої дитини.

- Забрали ваш мобільний телефон та інші засоби зв’язку.

- Відмовляють у наданні екстреної медичної допомоги вам або вашій дитині, обмежують сон, відпочинок і харчування.

- Обмежують ваше пересування в населеному пункті, де ви перебуваєте. Примушують жити або працювати в замкнених приміщеннях.

- Пропонують фінансову допомогу, чим втягують вас у боргову кабалу.

- Примушують або схиляють до дій сексуального характеру із застосуванням фізичного насильства, психологічного тиску або маніпуляцій.

Якщо ви потрапили в таку ситуацію негайно звертайтесь за такими контактами:

Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів

527 (безкоштовно з мобільного)

0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарного), щодня з 8:00 до 20:00

La Strada

0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного)

Національна гаряча лінія з попередженням домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної  дискримінації 116 123 (з мобільного)

Через месенджер фейсбук @lastradaukraine, Telegram: @NHL116123

Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей 1547

Національна дитяча гаряча лінія для дітей та молоді  116 111

Кол-центр Національної поліції України 0800 500 202