ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ: ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ СФЕРИ ЗАХИСТУ РОСЛИН

Дата: 30.06.2023 10:11

29 червня ухвалФото без описуено в першому читанні законопроєкт про державне регулювання сфери захисту рослин (реєстр. № 8340).

💬Алла Стоянова директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА роз'яснює що “цей документ матиме позитивний вплив і на фітосанітарну безпеку, і на ведення бізнесу та створення для нього нових можливостей, і на розвиток технологій, і в цілому на здоров’я рослин та людей. Важливою стратегією документа є ідентичне з ЄС регулювання цієї галузі, що спростить аграріям вихід на зовнішні ринки. Це справне перезавантаження сфери захисту рослин. Він одночасно Більш того, передбачені проєктом норми встановлюють додатковий захист для бджіл.

Головні акценти законопроєкту:

✔передбачено прозорі та чіткі механізми делегування на видачу паспортів рослини та здійснення техогляду обладнання для застосування ЗЗР;

✔скасовується карантинний сертифікат та за прикладом ЄС запроваджується паспорт рослини для простежуваності при її переміщенні територією України;

✔система державного контролю буде комплексною (по всьому ланцюгу обігу рослин, насіння і ЗЗР) та прозорою (всі оператори ринку зареєстровані і підконтрольні);

✔передбачено створення інформаційно-телекомунікаційної системи для обробки та автоматизованого обміну даними щодо державного контролю;

✔врегульовується можливість внесення ЗЗР дронами” - говорить Алла СТОЯНОВА.

📑Чекаємо на друге читання та наддамо повний аналіз документа.

💙💛ДІЄМО РАЗОМ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ!