НЕ МОВЧИ! ПОВІДОМ ПРО КОРУПЦІЮ!

Дата: 21.06.2023 10:31

Корупція – явище, що переслідуєФото без опису людство практично з моменту виникнення найперших, організованих форм існування. Пустивши коріння в усі сфери функціонування держави, вона здатна поставити під загрозу існування економічної системи та громадянського суспільства.

Ефективна боротьба з корупцією можлива лише тоді, коли кожен громадян обізнаний із своїми можливостями викривати корупцію і у суспільстві сформована повага до викривачів корупції, як до відповідальних громадян.

Фізичну особу, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, повідомила про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, якщо така інформація стала їй відома у зв’язку з її трудовою, професійною, громадською, науковою діяльністю називають викривачем .

Повідомити про корупцію можна анонімно або із зазначенням авторства.

Повідомлення про корупцію підлягає розгляду в таких випадках:

- якщо наведена інформація стосується конкретної особи;

- містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.

Права викривача виникають з моменту повідомлення інформації про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень.

Викривач має право:

- бути повідомленим про свої права та обов’язки, передбачені законом;

- подавати докази на підтвердження своєї заяви;

- на конфіденційність;

- користуватися всіма видами правової допомоги;

- право на адвоката та відшкодування витрат за його послуги;

- у разі загрози життю і здоров’ю - на забезпечення безпеки щодо себе чи близьких осіб, майна, житла;

- отримувати інформацію про стан та результати розгляду, перевірки або розслідування за фактом повідомлення ним інформації.

Крім того, держава заохочує викривачів та сприяє їм у повідомленні про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону.

Винагороду можуть отримати викривачі, які погодилися розкрити інформацію про себе. Конкретний розмір винагороди буде визначати суд.

Розмір винагороди становить 10% від грошового розміру предмета корупційного злочину або розміру завданих державі збитків від злочину після ухвалення обвинувального вироку суду і не може перевищувати 3000 мінімальних заробітних плат на час вчинення злочину.

Повідомити про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень можна наступним шляхом:

- заповнити анкету на сайті - https://dpsu.gov.ua/uk/corruption;

-надіслати повідомлення на електронну пошту - anti-corruption_2196@dpsu.gov.ua;

- зателефонувати за номером: (048) 623-32-69.