НЕ МОВЧИ! ПОВІДОМ ПРО КОРУПЦІЮ!
Корупція – явище, що переслідує людство практично з моменту виникнення найперших, організованих форм існування. Пустивши коріння в усі сфери функціонування держави, вона здатна поставити під загрозу існування економічної системи та громадянського суспільства.
Ефективна боротьба з корупцією можлива лише тоді, коли кожен громадян обізнаний із своїми можливостями викривати корупцію і у суспільстві сформована повага до викривачів корупції, як до відповідальних громадян.
Фізичну особу, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, повідомила про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, якщо така інформація стала їй відома у зв’язку з її трудовою, професійною, громадською, науковою діяльністю називають викривачем .
Повідомити про корупцію можна анонімно або із зазначенням авторства.
Повідомлення про корупцію підлягає розгляду в таких випадках:
- якщо наведена інформація стосується конкретної особи;
- містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.
Права викривача виникають з моменту повідомлення інформації про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень.
Викривач має право:
- бути повідомленим про свої права та обов’язки, передбачені законом;
- подавати докази на підтвердження своєї заяви;
- на конфіденційність;
- користуватися всіма видами правової допомоги;
- право на адвоката та відшкодування витрат за його послуги;
- у разі загрози життю і здоров’ю - на забезпечення безпеки щодо себе чи близьких осіб, майна, житла;
- отримувати інформацію про стан та результати розгляду, перевірки або розслідування за фактом повідомлення ним інформації.
Крім того, держава заохочує викривачів та сприяє їм у повідомленні про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону.
Винагороду можуть отримати викривачі, які погодилися розкрити інформацію про себе. Конкретний розмір винагороди буде визначати суд.
Розмір винагороди становить 10% від грошового розміру предмета корупційного злочину або розміру завданих державі збитків від злочину після ухвалення обвинувального вироку суду і не може перевищувати 3000 мінімальних заробітних плат на час вчинення злочину.
Повідомити про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень можна наступним шляхом:
- заповнити анкету на сайті - https://dpsu.gov.ua/uk/corruption;
-надіслати повідомлення на електронну пошту - anti-corruption_2196@dpsu.gov.ua;
- зателефонувати за номером: (048) 623-32-69.