Засуджені особи мають право на отримання всіх видів правових послуг

Дата: 26.04.2023 16:03

Засуджені особи мають право на отримання всіх видів правових послуг, вони можуть звертатись для отримання безоплатної вторинної правової допомоги з будь-якого питання, зокрема щодо:

• здійснення захисту/представництва інтересів в рамках кримінального провадження (незалежно від процесуального статусу);
  • представництва в цивільних справах (визнання права власності на спадкове майно, розірвання шлюбу тощо);
  • представництва в адміністративних справах (оскарження рішень, дій чи бездіяльності посадових осіб органів державної влади, у тому числі і адміністрації установи виконання покарань);
  • представництва інтересів засуджених у справах, пов’язаних із відбуванням покарання (умовно-дострокове звільнення, заміна невідбутої частини покарання більш м’яким тощо);
  • складання документів процесуального характеру ( апеляційних та касаційних скарг, заяви про перегляд вироку за нововиявленими обставинами тощо).
  • Цей перелік не є вичерпним та перераховує найбільш розповсюджені питання, з якими звертаються засудженні особи до центрів з надання БВПД.

Як засудженому отримати послуги захисту або представництва у суді:

• Написати заяву про надання БВПД.
  • Передати заяву адміністрації установи виконання покарань, яка разом із супровідним листом скерує її до відповідного центру з надання БВПД.
  • Протягом 10 днів центр з надання БВПД розгляне заяву та прийме рішення про надання або відмову в наданні БВПД.
  • Призначений адвокат/уповноважений юрист упродовж 5 днів з моменту призначення проведе перше конфіденційне побачення з засудженим для надання правової допомоги.
  • Координаційний центр з надання безоплатної правової допомоги разом з Департамент з питань виконання кримінальних покарань підготували інформаційні листівки щодо права та порядку отримання безоплатної правової допомоги засудженими. Матеріали будуть розміщені у приміщеннях установ виконання покарань.