У воєнний час питання збереження життя та здоров’я це дуже актуальне, адже небезпека може бути всюди.

Дата: 14.04.2023 10:24

Правову бесіду зі школярами ЗЗСО №1 м. Подільська провів юрист Подільського бюро правової допомоги Сергій Морозов та роз’яснив основні правила мінної безпеки, щоб вберегти їх від небезпеки.

Будь-яка дитина завжди залишається дитиною і бажання бігати  та гратися нікуди не зникне, навіть в умовах війни. Проте, дуже часто місцем для ігор діти чомусь обирають покинуті будинки , руїни, зарості чагарників тощо. Однак, саме такі місця можуть бути вкрай небезпечними, бо саме тут під час війни можуть знаходитися приховані ворогом міни, розтяжки та інші вибухонебезпечні пристрої. Не знаючи, а тим більше не розуміючи, що це, діти  легко можуть взяти їх в руки, принесли цю «цікавинку» додому чи у двір для того аби показати іншим.Фото без опису

Тому для дітей саме в цей час, знання заходів безпеки допоможе уникнути загрози і врятувати їх життя. Оскільки основними причинами нещасних випадків є грубе порушення елементарних правил безпеки.

Фахівець детально роз’яснив дітям 👫, що категорично забороняється робити з вибухонебезпечними предметами:

1️⃣ Торкатися знайденого предмета, пересувати його, або робити з ним будь-які інші дії, особливо намагатися розібрати, або знешкодити його.

2️⃣ Проводити будь-які роботи біля знайденого предмета, особливо ті, які можуть викликати навіть незначне коливання ґрунту.

3️⃣ Палити, користуватися запальничками, а також іншими джерелами відкритого вогню і предметами, які можуть його утворювати.

4️⃣ Користуватися радіоелектронними пристроями (мобільними телефонами, пультами дистанційного керування, сигналізацією автомобілів тощо).

5️⃣ Заливати предмет рідинами, засипати ґрунтом, намагатися чимось накрити, або здійснювати інші дії на нього: звукові, світлові, теплові, механічні та ін.

6️⃣ Допускати скупчення людей безпосередньо поруч зі знайденим предметом.

✅ На останок Сергій Морозов разом із дітьми переглянув відео-ролик де фахівець ДСНС розповів алгоритм дій при їх виявленні вибухонебезпечних предметів.

«На жаль діти це особлива група ризику, оскільки їх цікавість та неуважність інколи можуть коштувати їм життя, тож зараз дуже важливо навчати дітей правил мінної безпеки”, - коментує Сергій Морозов.Фото без опису

📌 Як отримати безоплатну правову допомогу

👉 Зателефонувати до контактного центру системи БПД за номером 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).

👉 Номер для дзвінків з-за кордону: +38 (044) 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв’язку).

👉 Юристи працюють на лінії щодня: понеділок – п’ятниця з 08:00 до 19:00; субота, неділя з 09:00 до 18:00.

👉 Контактні дані бюро правової допомоги, офіційний сайт та інші сервіси доступу до безоплатної правової допомоги: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua