Дата: 12.04.2023 10:49

Інформація щодо введення в дію наказу Міністерства фінансів України від 22.03.2023 № 148 «Про затвердження Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкціі під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошовѳі застави, а також у разі їх повернення», зареестрований в Міністерстві юстиціі Украіни 28 березня 2023 року за № 528/39584.

Головне управління ДПС в Одеській області повідомляє, що Законом України від 30 червня 2023 року №1591-ІХ «Про платіжні послуги» (далі — Закон  1591-IX) створено умови для переходу украінської платіжноі інфраструктури на міжнародний стандарт обміну платіжними повідомленнями ISO 20022, який є основою функціонування европейських платіжних систем.

На виконання вимог Закону  №1591-IX Правлінням Національного банку України прийнята постанова від 16.09.2021 № 93 «Про запровадження міжнародного стандарту ІSО 20022 у платіжній інфраструктурі України», згідно з якою в рамках реалізацп проекту Національною банку України «Розвиток платіжноі інфраструктури України» з 1 квітня 2023 року запроваджується у платіжній инфраструктурі України міжнародний стандарт ІSО 20022.Фото без опису

У зв’язку з цим, Національний банк України з 01 квітня 2023 року впроваджує систему електронних платежів нового покоління СЕП - 4.0, у якій забезпечено можливість цілодобового режиму робота СЕП 24/7 без зупинення роботи із виконання міжбанківських платіжних операцій.

Таким чином, з 1 квітня 2023 року усі міжбанківські платіжні операціі в гривні здійснюватимуться з переходом на щоденне опрацювання переказів в національній валюті, включаючи вихідні та святкові дні. Тобто ДПС буде отримувати від Казначейства информацію про надходження на бюджетні/небюджетні рахунки також у вихідні та святкові дні.

3 метою врегулювання механизму сплати податків, зборів, платежів, единого внеску в умовах діі міжнародного стандарту ІSО 20022 затверджено наказ Міністерства фінансів України від 22.03.2023 № 148 «Про затвердження Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкціі під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошовѳі застави, а також у разі їх повернення», зареестрований в Міністерстві юстиціі Украіни 28 березня 2023 року за № 528/39584 (набирае чинності з 01 квітня 2023 року).

Цим наказом передбачено, що платники під час оплати податків, зборів, платежів, единого внеску з 01 липня 2023 року використовують виключно структурований формат реквизиту «Призначення платежу», який включае заповнення тільки двох обов’язкових полів, а саме «Код виду сплати» та «Додаткова информація запису». Це не стосується платників единого рахунку.

Також, одночасно для всіх платників запроваджено перехідний період, який надае можливість до 01 липня 2023 року при сплаті податків, зборів, единого внеску використовувати і старий формат реквізиту «Призначення платежу» (наказ Міністерства фінансів Украіни від 24 линия 2015 року №666 втрачае чинність 01 липня 2023 року).