Майстер-клас із писанкарства.

Дата: 06.04.2023 08:23

Писанка – один з елементів обрядової традиції Великодня. З нагоди цього великого свята, в рамках проєкту «Народна майстерня», що діє у міському Будинку культури, розпочалися справжні перевтілення: запалили свічки, взяли до рук писачки і почали чаклувати і чарувати. Цьогоріч захід об’єднав не лише новачків, а й усю Україну – великодні писанки вчилися малювати маленькі та дорослі з різних куточків нашої держави, які через вороже вторгнення в Україну мешкають в нашому місті. Протягом трьох днів навчалися, плекали справжнє великоднє диво – писанку – символ народження і символ життя.Фото без опису

Навчала цьому ремеслу присутніх знавчиня Мар’я Шейх Мухаммед.  Детально, крок за кроком навіть у самого недосвідченого учасника вимальовувався справжній шедевр. До речі, подібні заняття для тих, хто ще не встиг спробувати, відбуваються у арт-студії «Арт Ренесанс».

У давнину писанкарство було невід’ємною частиною життя кожної родини напередодні Великодня. Зараз його сприймають як вид мистецтва. Про писанку написано безліч досліджень. Однак, ми вважаємо, що краще один раз прийти на майстер-клас з писанкарства та відчути, що таке писанка на власному досвіді. А наш досвід підказує, що спробувавши створювати гарні писанки один раз, зупинитися вже буде неможливо.

Тож друзі, відроджуйте та бережіть традиції свого народу розом із проєктом «Народна майстерня»!