У ЧОМУ РІЗНИЦЯ ДЕРЖАВНИХ НОМЕРНИХ ЗНАКІВ?

Дата: 31.03.2023 08:21

Ви так часто питаєте про номерні знаки і так часто плутаєте, які вони є, що ми зрозуміли - треба пояснити.

Номерні знаки державної реєстрації отримують всі транспортні засоби, коли відбувається їх реєстрація вперше в Україні або перереєстрація.

Вони мають:

-символ державної належності транспортного засобу — це напис «UA» та зображення Державного Прапора України

-дві літери, які позначають регіон, де відбуваються реєстраційні дії

-чотири цифри

-дві літери серії

У сервісних центрах МВС видають як стандартні продовгуваті номерні знаки, так і «американські» — вони мають більш квадратну форму.

Платні номерні знаки державної реєстрації.

Їхня вартість складається — вартість металевої номерної бази + вартість визначеної комбінації цифр.

Такі номерні знаки не завжди є в сервісних центрах МВС, оскільки їхня кількість обмежена. Наприклад, у одному регіоні України може бути максимум 144 одиниці в кожній з комбінацій.

Індивідуальні номерні знаки. Вони є додатком до державних номерних знаків транспортного засобу, які виготовляється за індивідуальним замовленням автовласника.

Напис на них може містити від трьох до восьми символів.

При перереєстрації транспортного засобу неможливо одразу закріпити такі номерні знаки. Вони виготовляються за індивідуальним замовленням до місяця. Замовити їх можна як офлайн у будь-якому зручному сервісному центрі МВС, так і онлайн через Електронний кабінет водія.