Революційний крок: Уряд ухвалив постанову, яка дасть старт масовому виробництву БПЛА в Україні

Дата: 27.03.2023 08:36

Нове законодавство прискориФото без описуть купівлю дронів, їх постачання на фронт і головне — створить умови для українського бізнесу. Адже тепер виробникам не потрібно витрачати кілька місяців на паперову тяганину, а замість зайвої бюрократії вони можуть займатися безпосередньо виробництвом БПЛА.

🤝🏻 Загалом Мінцифра на чолі з Михайлом Федоровим системно працює над розвитком mil-tech напряму і БПЛА зокрема.

Ми поспілкувались з 80+ українськими компаніями-виробниками БПЛА. Визначили болі та блокери, створили дорожню карту й активно працюємо. Разом з Міністерство оборони України, Міністерство економіки України , Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України та Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України.

Постанова, яку сьогодні ухвалив Уряд, — важливий крок для посилення Сил оборони.

❓ Тож як саме працюватиме новий механізм калькуляції БПЛА

Одна з формул розрахунку закупівельної вартості БПЛА має такий вигляд: витрати на виробництво + відсоток прибутку. Раніше прибуток на іноземні комплектуючі був 1%, на власні товари та послуги — 30%. Низький прибуток не дозволяв компаніям розвиватися. Щоб стимулювати розвиток БПЛА в Україні і залучити більше компаній до виробництва, держава підняла частку прибутку до 25%.

Крім цього, постанова спрощує укладання контрактів, приймання товару, допуск до експлуатації й постачання на фронт.

Працюємо далі на перемогу!🇺🇦✊🏻