Подільська міська територіальна громада
Одеська область, Подільський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Сталий підхід щодо отримання водійського посвідчення, який полягав у проходженні навчання та здачі іспитів вже у минулому.

Дата: 15.03.2023 10:12
Кількість переглядів: 121

Відтепер для отримання водійського посвідчення потрібно спочатку пройти навчання теоретичного курсу в автошколі та успішно здати іспит. І лише після того, як Ви опанували правила дорожнього руху приступити до практичної частини навчання – керування автівкою.Фото без опису

Детальніше про нові правила отримання посвідчення водія розповість фахівчиня Подільський місцевий центр з надання БВПД Тетяна Казакова.

Нові правила навчання майбутніх автомобілістів умовно можна поділити на 5 кроків:

1️⃣Проходження теоретичного курсу навчання в автошколі.

2️⃣Успішне складання теоретичного іспиту у сервісному центрі МВС, яке дозволить подальше проходження практичного навчання.

3️⃣Проходження практичної підготовки в автошколі .

4️⃣Складання внутрішнього практичного іспиту в автошколі.

5️⃣Практичний іспит та отримання посвідчення водія у сервісному центрі МВС.

❓Що передбачає теоретичний курс навчання в автошколі

Стандартний курс на найпопулярнішу категорію “В” (автомобілі з масою до 3,5 тонн та з кількістю пасажирів до 8 не враховуючи водія) триває 2,5 – 3 місяці, однак існують експрес курси тривалістю 2 місяці.

ℹ️На теоретичному курсі людина освоює правила дорожнього руху, правила експлуатації транспортних засобів, основи безпеки руху та надання домедичної допомоги. Після навчання автошкола формує свідоцтво про закінчення теоретичної підготовки та вносить дані до Єдиного державного реєстру МВС. Далі необхідно успішно скласти іспит у територіальному сервісному центрі МВС для отримання Свідоцтва про проходження теоретичного курсу.

Термін дії даного Свідоцтва 1️⃣ рік, протягом якого людина має пройти практичний курс навчання та скласти екзамен з практичного водіння. А у разі пропущення встановленого строку доведеться знову починати навчання спочатку.

❓Як відбувається навчання на практичному курсі

Під час проходження практичного курсу майбутні автомобілісти вчаться керувати транспортними засобами відповідних категорій.

Мінімальна кількість годин практичного водіння в автошколі складає 30 годин, але за бажанням людини цей час може бути збільшено.

Завершенням навчання в автошколі є обов’язкове складання внутрішнього практичного іспиту та отримання Свідоцтва 📃про закінчення практичної підготовки в електронному вигляді, термін дії якого 2 роки.

❓Отримання посвідчення водія: що і як

Після завершення навчання в автошколі протягом 5-7 днів необхідно звернутися до сервісного центру МВС та скласти практичний іспит. І лише після цього видається водійське посвідчення, яке є тимчасовим – на 2 роки. По завершенню терміну дії тимчасових водійських прав здійснюється обмін на постійні без жодних іспитів.

☝️Однак, якщо протягом дії тимчасового посвідчення буде зафіксовано більше ніж 3 випадки порушення правил дорожнього руху, доведеться пройти навчання ще раз з самого початку.

🟢Як отримати безоплатну правову допомогу

📌Зателефонувати до контактного центру системи БПД за номером 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).

📌Номер для дзвінків з-за кордону: +38 (044) 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв’язку).

📌Юристи працюють на лінії щодня: понеділок – п’ятниця з 08:00 до 19:00; субота, неділя з 09:00 до 18:00.

📌Контактні дані бюро правової допомоги, офіційний сайт та інші сервіси доступу до безоплатної правової допомоги: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua

📌Графік роботи консультаційних пунктів (дату та час проведення прийому осіб): https://bit.ly/bpd_buro


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора