Кримськотатарська мова має бути захищена!

Дата: 07.03.2023 11:09

Під співголовуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук відбулося перше засідання Національної комісії з питань кримськотатарської мови.

▪️Нацкомісія була утворена Урядом на початку січня цього року на виконання Стратегії розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 роки.

▪️Співголовами Нацкомісії також є Постійний Представник Президента в АРК Таміла Ташева та Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

▪️У засіданні взяли участь представники державних органів, які входять до складу Нацкомісії, а також науковці та мовознавці з освітніх установ.

▪️Учасники засідання зосередилися на першочергових кроках з виконання Стратегії та Операційного плану з її реалізації.

▪️Основною умовою функціонування будь-якої мови є наявність правопису. Саме затвердження правопису зможе підсилити авторитет кримськотатарської мови й сприятиме її популяризації в Україні та світі.

▪️Учасники обговорили можливість створення робочої групи з питань правопису кримськотатарської мови. До її складу мають увійти мовознавці, які працюватимуть над розробкою офіційного правопису кримськотатарської мови на основі латинського алфавіту.

💬 «Кримськотатарська мова – це унікальне культурне надбання, що знаходиться під захистом ЮНЕСКО. І саме ми зобов’язані її зберегти. Зараз маємо сфокусуватися на тих напрямах, які дають реальні результати. Першочергово – розробити правопис і нормативно-правову базу для його офіційного затвердження. Це має стати сигналом окупантам в Криму, що Україна не допустить зникнення кримськотатарської. Ми докладемо максимум зусиль для її розвитку, в тому числі через діяльність Нацкомісії», – наголосила Ірина Верещук.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України