У ПОДІЛЬСЬКІЙ МІСЬКІЙ ЛІКАРНІ ПОЧАЛИ ПРОВОДИТИ ЕНДОПРОТЕЗУВАННЯ ТАЗОСТЕГНОВОГО СУГЛОБА ПРИ ПЕРЕЛОМІ СТЕГНОВОЇ КІСТКИ(ШИЙКИ СТЕГНА). Вже є перші задоволені пацієнти.
Ендопротезування тазостегнового суглоба вважається однією з найскладніших операцій, які проводять в ортопедії і травматології.
Тазостегновий (кульшовий) суглоб - це зона зчленування між тазом і ногою, яка підтримує вагу тіла. Тазостегновий суглоб утворений з’єднанням округлої головки стегнової кістки та чашоподібної кульшової западини таза. Він утворює первинний зв’язок між кістками нижньої кінцівки та осьовим скелетом тулуба і тазу. Поверхня головки стегнової кістки та кульшової западини, де стикаються кістки, покрита гладкою тканиною, яка називається суглобовим хрящем. Хрящ разом з речовиною, яка називається синовіальною рідиною, не дає кісткам тертися одна об одну і не пошкоджуватися.
Основною причиною захворювання кульшового суглоба є зношування суглобового хряща: остеоартроз.
Це зношування сприймається як біль, спочатку тільки при навантаженні на суглоб, потім все частіше і, нарешті, в стані спокою.
Збільшення інтенсивності болю є повільним процесом, іноді протягом багатьох років, і може призвести до ригідності тазостегнового суглоба.
Є й інші види захворювань:
дегенеративні – вікові
травми – переломи або пошкодження м’язів і зв’язок
посттравматичні – аваскулярний некроз в результаті травми
Одним із наслідків будь-якого захворювання суглобів є біль . Біль у стегні обмежує вашу повсякденну діяльність, впливає на ваш настрій, ваше здоров’я і, безумовно, ваше загальне самопочуття .
Що таке ендопротезування тазостегнового суглоба: простий приклад
У яких випадках треба робити ендопротезування тазостегнового суглоба?
Тазостегновий суглоб як і будь-який інший суглоб - це шарнір. Тобто в ньому є кулька (головка тазостегнової кістки) і вертлюжна западина.
Для автолюбителів буде зрозуміліше, якщо пояснити так: коли в підшипнику замість кульки з'являється кубик, то вона починає торохтіти. Але це в машині! А людина відчуває сильний біль і обмежена у рухах.
У такому випадку лікарі змінюють головку тазостегнового суглоба і западину, ставлячи замість них штучні. Вони мало стираються і можуть довго функціонувати.
Операція тотального ендопротезування кульшового суглоба замінює пошкоджену кістку та хрящ суглоба поліетиленом (пластичний матеріал) або керамічними та металевими компонентами.
Хірург може отримати доступ до тазостегнового суглоба різними шляхами, дотримуючись «звичайного» хірургічного підходу або мінімально інвазивного хірургічного підходу (MIS).
Справжня малоінвазивна хірургія характеризується збереженням м’язів і сухожиль, які зустрічаються під час операції на капсулі кульшового суглоба, і коротшим розрізом шкіри.
В результаті після ендопротезування кульшового суглоба відновлюється об'єм рухів і зникає больовий синдром.