Подільська міська територіальна громада
Одеська область, Подільський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Патронатний вихователь – офіційне працевлаштування.

Дата: 01.11.2022 10:28
Кількість переглядів: 135

Ситуація на ринку праці України, через військову агресію рф та її наслідки, є непростою. Також війна негативно впливає на становище дітей в сім'ях, які опинилися в складних життєвих обставинах. 31 жовтня в Подільському міськрайонному центрі зайнятості відбулась зустрФото без описуіч з громадянами, які перебувають в пошуках роботи.  Під час зустрічі фахівець із соціальної роботи Подільського міського центру соціальних служб Ткач Оксана Валентинівна розповіла про ще одну можливість працевлаштуватись і тим самим підтримати не тільки власну родину, а й дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах. Про патронат над дитиною в питаннях та відповідях:

Патронат над дитиною – це «швидка сімейна допомога» дитині та її сім’ї, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання нею, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Сім’я патронатного вихователя — це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.

Хто такий патронатний вихователь?

Патронатний вихователь — це особа, яка за участю членів сім’ї (помічника) надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї.

Яка мета патронату над дитиною?

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Хто може стати патронатним вихователем?

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має позитивний досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послФото без описууг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні та має помічника, який спільно з кандидатом в патронатні вихователі має пройти курс навчання.

Обов’язки патронатного вихователя:

  • прихистити дитину на свласній житловій території, забезпечити дитину, харчуванням, доглядом, діяти в інтересах дитини ;
  • створити дитині умови для навчання, фізичного та духовного розвитку;
  • забезпечити надання чи доступ до послуг, визначених договором про патронат над дитиною.

Крім того, патронатний вихователь є членом міждисциплінарної команди, тож свої дії щодо виховання та реабілітації влаштованої дитини узгоджує зі спеціалістами, дотичними до ведення конкретного випадку .

Хто може бути влаштований в патронатну сім’ю?

  • покинуті/знайдені діти, діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;
  • діти, чиї батьки пропали безвісті;
  • діти з сімей, в яких існувала загроза життю чи здоров’ю.

Можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї.

Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та становить близько 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.

Розмір грошового забезпечення на утримання дитини відповідного віку в патронаті складає два прожиткових мінімуми.

Грошове ж забезпечення патронатного вихователя становить 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.

За більш детальною інформацією звертатись за адресою - вул. Бочковича, 4, третій поверх.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора