Подільська міська територіальна громада
Одеська область, Подільський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

На Одещині набирає обертів проєкт МВС, Нацполіції та ДСНС «Вихователь безпеки».

Дата: 26.10.2022 10:31
Кількість переглядів: 212

До пілоту долучилися Подільська міська та Нерубайська сільська територіальні громади.

Зазначимо: «Вихователь безпеки» – це пілотний проєкт, ініційований у 2021 році під час форуму «Україна. Безпечна громада» Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією та Державною службою з надзвичайних ситуацій у співпраці з Міністерством освіти, Міністерством розвитку громад та територій, освітнім омбудсменом, Асоціацією міст України, Асоціацією об’єднаних територіальних громад, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та власне громадами.

Спеціалістом із безпеки в освітньому середовищі виступає цивільна особа. Її завданням є виявлення і припинення правопорушень у межах навчального закладу, участь у превентивних заходах і внесення пропозицій щодо посилення безпечного освітнього середовища. Проєкт передбачає удосконалення партнерства та комунікації поліції, рятувальників, закладів освіти, громади, батьківського та учнівського врядування задля створення для дітей вільного від булінгу, наркотиків, алкоголю, насильства та інших згубних явищ середовища.Фото без опису

На першому етапі, який проходив протягом серпня та вересня цього року, до проєкту в Україні доєдналися 16 територіальних громад, у яких до роботи приступили перші 17 спеціалістів з безпеки в освітньому середовищі, троє з них із Одещини – Заблоцький Олександр Васильович і Рибачок Артем Сергійович з Вигодянської сільської територіальної громади та Лазор Іван Ярославович з Савранської селищної територіальної громади. Вони пройшли навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації у Національній академії внутрішніх справ. Навчальний курс охопив ряд теоретичних та практичних безпекових занять. Отримані знання наші спеціалісти з безпеки тепер використовуватимуть у роботі з учасниками освітнього процесу 11-ти закладів загальної середньої освіти.

З 19 по 30 вересня тривав другий етап відбору об’єднаних територіальних громад для участі у проєкті. Серед десяти охочих, які заповнили анкети, відбір пройшли ще дві ОТГ з Одещини, які відповідають вимогам і готові ввести посади спеціалістів з безпеки в освітньому середовищі в органі місцевого самоврядування, – Подільська міська та Нерубайська селищна громади.

Сьогодні, 25 жовтня, представники даних громад, поліцейські, рятувальники та освітяни підписали меморандум про співпрацю та партнерство. На заході були присутні начальник ГУНП в Одеській області Микола Семенишин, перший заступник начальника Головного управління ДСНС України в Одеській області Ігор Будаленко, завідувачка сектору позашкільної освіти, виховної роботи та молодіжної політики Департаменту освіти і науки Одеської обласної військової адміністрації Зоя Дмитрук, голова Нерубайської сільської ради Олег Мишаглі, виконуючий обов’язки голови Подільської міської ради Олег Албанський, начальник управління превентивної діяльності поліції Олександр Коцар та начальниця відділу ювенальної превенції поліції Вікторія Чалова.Фото без опису

«Створення безпекового середовища було, є і буде пріоритетним напрямком в нашій роботі. Дуже приємно, що громади повірили в цей проєкт, і маємо велику надію, спільними зусиллями успішно його реалізовувати далі», - зазначив очільник поліції Одещини Микола Семенишин. Висловили підтримку пілоту та підкреслили його важливість всі присутні. Завідувачка сектору позашкільної освіти, виховної роботи та молодіжної політики Департаменту освіти і науки Одеської обласної військової адміністрації Зоя Дмитрук наголосила, що спільний досвід потужних партнерів дасть змогу покращити і форми проведення заходів щодо створення безпекових умов в закладах освіти, і навчити та більш активно долучити до цієї роботи педагогічних працівників. Перший заступник начальника Головного управління ДСНС України в Одеській області Ігор Будаленко додав, що вихователь безпеки буде знати, як реагувати на всі виклики сьогодення, і це – дієвий захід, який потрібно розвивати. Голова Нерубайської сільської ради Олег Мишаглі та виконуючий обов’язки голови Подільської міської ради Олег Албанський підсумували, що проєкт безумовно потрібний громадам, особливо зараз, в умовах воєнного стану.

У період з 31 жовтня по 30 листопада кандидати на посади вихователів безпеки будуть здобувати нові знання та проходити курси з підвищення кваліфікації у Львові. Одеську область представлятимуть три кандидати на навчання – Маснюк Владислав Русланович від Подільської ОТГ, Ліщенко Роман Васильович від Нерубайської ОТГ та ще один кандидат від Вигодянської ОТГ – Цитульська Анна Олександрівна.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора