Подільська міська територіальна громада
Одеська область, Подільський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Безпечне виконання робіт з пестицидами і агрохімікатами

Дата: 08.08.2022 16:01
Кількість переглядів: 143

На виконання Постанови КМУ від 18.09.1995 р. № 746 зі змінами, згідно з Постановами КМУ № 9 від 14.01.2009 р. та № 853 від 10.08.2011 р. «Про затвердження Порядку одержання допуску (посвідчення) на право роботи, пов'язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами»  та наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області від  16.08.2016 року №146 про затвердження «Порядку одержання допуску (посвідчення) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами» Управління фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва  Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області нагадує особам,  діяльність яких пов'язана з транспортуванням,  зберіганням,  застосуванням та торгівлею  пестицидами і агрохімікатами, а також працівникам підприємств, установ та організацій, фізичним особам-підприємцям, що організовують виконання таких робіт, про необхідність одержання допуску (посвідчення) на право  роботи із  зазначеними  препаратами.

Підприємства, установи, організації усіх форм власності та громадяни зобов'язані у сфері захисту рослин допускати до робіт, пов'язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин, їх торгівлею, лише осіб, які пройшли спеціальну підготовку та мають на те відповідне посвідчення і допуск, що видаються щороку (ст. 18 Закону України «Про захист рослин» № 180-IV від 14.10.1998 зі змінами.

Підставою для видачі допуску є посвідчення про проходження спеціальної підготовки з  питань  безпечного  виконання  робіт  з пестицидами і агрохімікатами згідно з додатком 2 та медична книжка з висновком медичної  комісії  про  відсутність  протипоказань за станом здоров'я згідно з додатком 3 вказаної Постанови.

Навчання  осіб,  діяльність яких безпосередньо пов'язана з транспортуванням,   зберіганням, застосуванням   та    торгівлею пестицидами  і  агрохімікатами, а також працівників підприємств, установ   та організацій, фізичних осіб - підприємців,  що організовують виконання такої роботи, проводиться щорічно посадовими особами Управління фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Головного управління Держпродспоживслужби в  Одеській області за спеціальною програмою згідно наказу Мінсільгосппроду України від 27.05.1996 р. № 158 «Про затвердження Програми навчання працівників, робота  яких пов’язана з організацією та безпосереднім проведенням робіт по транспортуванню, зберіганню, застосуванню, торгівлі пестицидами і агрохімікатами». Посвідчення (Допуск)  видається  за формою згідно з додатком 1 вказаної Постанови.

Всі роботи з пестицидами і агрохімікатами потрібно проводити дозволеними до використання  препаратами згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні» 2020 р. та «Доповнень…» до нього   суворо дотримуючись правил техніки безпеки при роботі з пестицидами і агрохімікатами з обов’язковим сповіщенням за 2-3 дні населення та власників пасік. Всі пестициди і агрохімікати мають бути придбаними тільки у офіційних фірм постачальників, аби не допустити наявності на ринку неякісних та фальсифікованих пестицидів та уникнути негативних наслідків їх використання.

      За порушення законодавства у сфері захисту рослин  керівники підприємств, установ, організацій всіх форм власності та власники торгівельних мереж, винні у допущенні працівників до робіт,  пов'язаних з транспортуванням,  зберіганням,  застосуванням та торгівлею  пестицидами і агрохімікатами без медичної книжки та допуску(посвідчення), несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову відповідальність згідно діючого законодавства України. 

 

Михайло Левицький

державний фітосанітарний інспектор                                          

Головного управління  Держпродспоживслужби в Одеській області.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора