Робоча нарада щодо реалізації Урядової програми безповоротних грантів "єРобота"
1 липня стартувало 6 проектів за програмою «єРобота».
«єРобота» — це державна програма, яка спрямована на допомогу малому та середньому бізнесу, підтримку українських виробників та будівництво нової інфраструктури, створення робочих місць та працевлаштування безробітних.
З метою вивчення питання порядку та умов отримання безповоротних ґрантів для підтримки українського бізнесу, сьогодні, під головуванням першого заступника Подільського міського голови – начальника фінансового управління Олени Музичук, відбулась робоча нарада з представниками Управління економічного розвитку та інвестицій, Подільського міськрайонного центру зайнятості, ГУ Держпраці в Одеській області та відділення «Ощадбанку».
Гранти можна отримати за такими напрямками:
- Переробні підприємства (подавати заявку можуть як ФОП, так і юридичні особи. Це можуть бути підприємства у сфері деревообробки, меблевого виробництва, металообробки, агропереробки, виробництва будматеріалів тощо. Кошти виділяються на придбання основних засобів виробництва (верстати, технологічне обладнання) та покриття витрат на їх доставку та введення в експлуатацію).
- Мікроґранти на запуск бізнесу (претендувати на отримання гранту може кожен громадянин України, який уже має бізнес та хоче його розширити або лише започатковує власну справу. Сфера діяльності значення не має).
- Мікроґранти на розвиток теплиць (держава буде надавати гранти на побудову теплиць для приватних підприємців та аграрних компаній, фермерських господарств, які мають у власності або в оренді землю).
- Мікроґранти на розвиток садівництва (у програмі можуть брати участь підприємці, які мають власну землю або землю в користуванні щонайменше на 25 років. Ділянка має бути від 1 га до 25 га).
- Фонд стартапів (Уряд називає проєкт експериментальним. Кошти на реалізацію стартапів можуть отримати як розробники готових технологічних продуктів, так і фахівці, які мають ідею проєкту).
- Старт в ІТ (програма безкоштовного навчання для людей, що хочуть перейти в ІТ з інших галузей. Вимоги до кандидатів: вік від 21 до 60 років, бажано знати англійську мову на середньому рівні В1).
Слід звернути увагу, що мікроґранти видаються за умови створення робочих місць і від цього буде залежати сума, на яку може розраховувати отримувач.