Подільська міська територіальна громада
Одеська область, Подільський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Проведення громадського обговорення щодо реорганізації закладів освіти Подільської МТГ

Дата: 31.05.2021 08:45
Кількість переглядів: 167

Проведення громадського обговорення щодо реорганізації закладів освіти Подільської МТГ

 

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо  закриття Липецького закладу загальної середньої освіти І ступеня Подільської міської ради Подільського району Одеської області – філія Липецького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Подільської міської ради Подільського району Одеської області та затвердження відповідного проєкту рішення, що виноситиметься на розгляд Подільської міської ради.

1. Найменування організатора громадського обговорення – Подільська міська рада.

2. Мета: врахування думки жителів Подільської міської територіальної громади щодо реорганізації закриття Липецького закладу загальної середньої освіти І ступеня Подільської міської ради Подільського району Одеської області – філія Липецького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Подільської міської ради Подільського району Одеської області

Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»:

1. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

2. Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

3. Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечують районні, міські, сільські, селищні ради.

4. У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проекту, відповідного рішення засновника, який оприлюднюється не менше ніж за один рік до прийняття відповідного рішення.

Згідно з Конституцією України (ст. 143):

«Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції».

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 26):

«Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради».

На території с.Липецьке Подільської міської територіальної громади функціонує Липецький  заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Подільської міської ради Подільського району Одеської області, де навчається 261 учень, дошкільну групу відвідує 25 вихованців. До закладу здійснюється підвезення дітей.

Головне у закладі освіти – це якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навиків спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навики, мати можливість повноцінного розвитку своїх здібностей та творчої майстерності. Бо тільки у конкурентному учнівському середовищі у дітей є мотивація до кращих результатів у навчанні.

Період реформ, розпочатий державою, поставив питання реорганізації та закриття шкіл у сільській місцевості. Ця проблема гостра для всієї України і є результатом демографічної кризи, яка спостерігається в державі. З кожним роком кількість учнів в українських школах скорочується, тому й не дивно, що чимало закладів освіти стали напівпорожніми.

Тому перед місцевою владою постає питання раціонального розподілу освітньої субвенції та утримання таких шкіл (оплату за енергоносії, зарплату технічному персоналу громада платить із власного бюджету) та переведення дітей до більших шкіл та забезпечення кращих умов навчання завдяки вивільненим коштам.

Липецький заклад  загальної середньої освіти І ступеня Подільської міської ради Подільського району Одеської області – філія Липецького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Подільської міської ради Подільського району Одеської області розташований в с.Липецьке. Протягом 2021-2022н.р. в закладі за списком налічувалось 20 дітей 1-4 класів, 12 – дошкільнят. В закладі функціонувало 2 класи та 1клас комплект. Середня наповнюваність групи дошкільнят протягом навчального року склала дала – 3 вихованців.

На 2022-2023н.р. планується 2 класи комплекти, які будуть відвідувати 13 учнів та дошкільна група, яку погодились відвідувати 3 учнів. Таким чином кількість здобувачів освіти та працівників закладу є тотожною, що в рази збільшує видатки на виплату заробітної плати та витрати на оплату комунальних послуг.

Крім того в аварійному стані знаходиться харчоблок закладу, що не дасть змогу належним чином організувати харчування, необхідно буде здійснювати його підвіз, що буде нерентабельним.

Проаналізувавши перспективну мережу, кадрове забезпечення, матеріально-технічну базу виносимо на громадське обговорення  питання закриття Липецького закладу загальної середньої освіти І ступеня Подільської міської ради Подільського району Одеської області – філія Липецького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Подільської міської ради Подільського району Одеської області.

Запрошуємо Вас долучитися до громадського обговорення цього питання.

Формат проведення громадського обговорення: публічне громадське обговорення передбачатиме проведення в приміщенні Липецького закладу загальної середньої освіти І ступеня Подільської міської ради Подільського району Одеської області – філія Липецького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Подільської міської ради Подільського району Одеської області громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей з громадськістю і колективом ЗЗСО.

У разі карантинних обмежень, спричинених поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», введенням на території України воєнного стану та забороною масових зібрань, пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою: вул.8 Березня, 27, м.Подільськ, електронна адреса: osvita-kotovsk@ukr.net

До участі в обговоренні запрошуються мешканці с.Липецьке Подільської міської територіальної громади у терміни з 30 серпня 2021 по 30 серпня 2022 року.

6. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення:  Управління освіти Подільської міської ради Подільського району Одеської області, Одеська область, Подільський район, м.Подільськ, вул.8 Березня,27, Добрянська Наталія Валеріївна, тел.0952063446, електронна адреса osvita-kotovsk@ukr.net

7. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення : Кір’як Алла Леонідівна, головний спеціаліст відділу загальної середньої та позашкільної освіти Управління освіти Подільської міської ради Подільського району Одеської області, тел.0950017994.

8. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Подільської міської ради.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора