Дата: 03.06.2022 13:16

«Безпека і захист дитини в умовах воєнного стану. Сучасні виклики, загрози та шляхи їх подолання» - тема засідання «круглого столу», яке було проведено за ініціативи Служби у справах дітей Подільської міської ради. Участь у заході взяли виконуючий обов’язки Подільського міського голови Олег Албанський, заступники міського голови, фахівці Департаменту соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я, Управління освіти, Подільського міського центру соціальних служб, Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Подільського районного управління поліції.

24 лютого 2022 року органи державної влади та місцевого самоврядування, правоохоронні органи та інші правозахисні організації зіштовхнулися з новими викликами та загрозами масового порушення прав дітей, вчинення відносно них воєнних злочинів, незаконного переміщення, вимушеної евакуації в межах України та закордон, що спричиняє необхідність невідкладного дієвого реагування, пошуку шляхів ефективного правозахисту та конструктивної міжвідомчої взаємодії. Сьогодні зростає кількість дітей, які залишилися без батьківського піклування та перебувають у небезпеці. Станом на 31.05.2022 року на обліку служби у справах дітей Подільської міської ради перебуває 107 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На території Подільської міської територіальної громади проживає 64 опікунські сім?ї, 6 з яких після початку воєнного стану виїхали за кордон, 4 дитячих будинки сімейного типу та 3 прийомні сім?ї. Спеціалісти служби постійно на зв?язку з усіма сім?ями.

На сьогоднішній день у нашій громаді проживає 17 дітей, батьки яких загинули під час бойових дій на території України. 2 дітям надано статус дітей-сиріт та влаштовано під опіку, 1 дитина тимчасово влаштована в сім?ю родичів. Також слід зазначити, у громаді проживають внутрішньо переміщені особи, серед яких 533 дитини. Спеціалістами служби у справах дітей спільно з фахівцями з соціальної роботи обстежено умови проживання та з?ясовано нагальні потреби 497 внутрішньо переміщених дітей.

Присутні розповіли про свої напрацювання та досягнення в сфері захисту прав дітей та надання їм необхідної допомоги в умовах воєнного стану на теренах Подільської громади, а також про ті проблемні питання, з якими наразі вони стикаються та вирішують.

Учасники круглого столу домовились про співпрацю та налагодження взаємодії щодо вирішення проблем із дотриманням прав дітей, надання їм необхідної допомоги.