Безоплатна правова допомога в умовах воєнного стану
Безоплатна правова допомога в умовах воєнного стану
Під час війни у людей виникає безліч правових питань, на які потрібні швидкі відповіді. Серед них:
- Порядок перетину державного кордону в умовах воєнного стану;
- Сплата комунальних платежів та кредитні канікули під час воєнного стану;
- Отримання статусу внутрішньо переміщеної особи та соціальні виплати від держави;
- Отримання тимчасового захисту або статусу біженця в країнах ЄС;
- Трудові права та гарантії в умовах воєнного стану.
На всі ці та інші запитання юристи системи БПД оперативно надають відповіді, консультують людей, радять як вирішити ту чи іншу правову проблему.
Як отримати безоплатну правову допомогу?
- Допомога онлайн.
Єдиний номер контактного центру системи БПД 0 800 213 103 в умовах воєнног стану є найоперативнішим і найдоступнішим способом отримання правової інформації. За цим номером надаються консультації та роз’яснення з правових питань, додаткові відомості про надання безоплатної правової допомоги тощо. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.
Номер дзвінків з-за кордону +38 (044)-363-10-41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами Вашого оператора зв’язку).
Отримати правову допомогу можна також за допомогою дистанційних сервісів у кабінеті клієнта на сайті системи БПД, у мобільних застосунках «Безоплатна правова допомога» або «Твоє право», у месенджерах TELEGRAM та VIBER. Перейти до онлайн-сервісів системи БПД можна за посиланням https://linktr.ee/legalaid.gov.ua .
Аби україніці були в курсі актуальних правових норм, у посиленому режимі юристи БПД працюють над наповненням довідково-інформаційної платформи консультацій WikiLegalAid, що розміщена за адресою https://wiki.legalaid.gov.ua . Ця платформа містить: роз’яснення простою мовою щодо прав громадян та порядку їх реалізації; зразки документів; посилання на судову практику.
- Дистанційні консультації
Система БПД має розгалужену мережу по всій Україні. На жаль, через військові дії частина бюро правової допомоги закрита. Проте, бюро правової допомоги працюють, де тільки це можливо.
Працівники системи БПД продовжують забезпечувати роботу консультаційних пунктів доступу до правової допомоги у приміщеннях органів державної влади, місцевого самоврядування, соціального захисту населення, спеціалізованих установ, місцях компактного розміщення внутрішньо переміщених осіб, у тих регіонах, де не ведуться бойові дії.
Подивитися розташування, номери телефонів та актуальну інформацію про режим роботи бюро правової допомоги можна на мапі, яка регулярно оновлюється: https://bit.ly/bpd_buro. Там же можна дізнатися графік роботи консультаційних пунктів (дату і час проведення прийому осіб).
- Довідково
Безоплатна правова допомога – це надання правових послуг, що гарантуються державою та повністю фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України.
Безоплатна первинна правова допомога (БППД) – це інформування людей про їхні права та що робити, якщо вони порушені. Це надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з юридичних питань. Це складення заяв, скарг, інших документів правового характеру, крім процесуальних. Право на безоплатну первинну правову допомогу мають усі громадяни України.
Безоплатна вторинна правова допомога (БВПД) – це захист, здійснення представництва інтересів осіб у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру. Право на БВПД мають соціально незахищені категорії громадян – малозабезпечені, люди з інвалідністю, учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи, постраждалі від домашнього насильства, діти та інші особи, які визначені законом «Про безоплатну правову допомогу».