Сигнали оповіщення та дії населення по них

Дата: 24.02.2022 12:53

Сигнали оповіщення та дії населення по них

Сигнал «УВАГА ВСІМ» передається перед екстреним повідомленням. Подається включенням сирен, гудками підприємств, транспорту та інших засобів з метою привернення уваги населення. По цьому сигналу необхідно включити радіо (на програмі УР-1), телевізійні приймачі (на каналі Подільського ефірного телебачення «КЕТ»), для прослуховування екстрених повідомлень.

У ВОЄННИЙ ЧАС

Повітряна небезпека

«Увага! Говорить оперативний черговий начальника цивільного захисту Подільської міської ради Подільського району Одеської області. Громадяни! Повітряна тривога!  Відключіть світло, газ, воду, погасіть вогонь у печах. Візьміть засоби індивідуального захисту, документи, запас продуктів і води. Попередьте сусідів і, при необхідності, допоможіть старим і хворим вийти на вулицю. Якнайшвидше дійдіть до захисного укриття або укрийтеся на місцевості. Зберігайте спокій і порядок. Будьте уважні до вказівок оперативного чергового начальника цивільного захисту Одеської області».

Закінчення повітряної небезпеки

«Увага! Говорить оперативний черговий начальника цивільного захисту Подільської міської ради Подільського району Одеської області. Громадяни! Відбій повітряної тривоги! Усім повернутись до місць роботи або проживання. Надайте при цьому допомогу хворим і старим. Будьте готові до можливого повторного нападу противника. Завжди майте при собі засоби індивідуального захисту.   Будьте уважні до вказівок оперативного чергового начальника цивільного захисту Одеської області».

Загроза хімічного зараження

«Увага! Говорить оперативний черговий начальника цивільного захисту Подільської міської ради Подільського району Одеської області. Громадяни! Виникла безпосередня загроза хімічного зараження. Одягніть протигази, укрийте малих дітей у захисних дитячих камерах. Для захисту поверхні тіла використовуйте спортивний одяг, комбінезони і чоботи (краще гумові). При собі майте плівкові, полімерні накидки, куртки або плащі. Перевірте герметизацію житлових приміщень, стан вікон та дверей . Загерметизуйте  продукти харчування і створіть запас питної води. Попередьте сусідів про отриману інформацію. Допоможіть хворим і старим. Відключіть електронагрівальні прилади. Будьте уважні до вказівок  оперативного чергового начальника цивільного захисту Одеської області».

Загроза радіоактивного зараження

«Увага! Говорить оперативний черговий начальника цивільного захисту Подільської міської ради Подільського району Одеської області. Громадяни! Виникла безпосередня загроза радіоактивного зараження. Приведіть у готовність засоби індивідуального захисту і тримайте їх постійно при собі. За вказівками органів цивільного захисту населення одягніть їх.  Для захисту поверхні тіла від забруднення радіоактивними речовинами використовуйте спортивний одяг, комбінезони і чоботи. При собі майте плівкові (полімерні) накидки, куртки або плащі. Перевірте герметизацію жилих приміщень , стан вікон і дверей. Загерметизуйте  продукти харчування і створіть запас питної води.   Попередьте сусідів про отриману інформацію. Допоможіть у цьому хворим і людям похилого віку. Відключіть електронагрівальні прилади. У подальшому дійте у відповідності із вказівками оперативного чергового начальника цивільного захисту Одеської області».