"А що третій празник - святе Водохреще!" Свято біля Олександрівського ставу.

Дата: 19.01.2022 17:07

Фото без опису"А що третій празник - святе Водохреще", - співається про цей день у колядці, бо народ дуже шанує це свято і вкладає в нього багато вірувань і сподівань з давніх часів.

Багато століть народ цього дня збирається біля водойм, щоб відсвяткувати хрещення в річці Йордан Ісуса Христа святим Іоанном Хрестителем.

Тому і сьогодні , 19 січня, мешканці Подільської громади за традицією зібрались біля Олександрівського ставу.

Багато подільчан, мешканців сіл Подільської громади зібрались на святі. Серед присутніх – працівники мерії : перший заступник міського голови Олена Музичук, заступники міського голови Людмила Задорожна та Таїсія Скрипник, секретар міської ради Олег Албанський та інші. Вікторія Лазаренко, староста сіл Липецьке, Олександрівка та Казбеки щиро зустрічала гостей.

Освячував водойму священнослужитель, отець Володимир. Після, усі бажаючі могли отримати життєдайну купіль та очистити тіло і помисли.

Святкову програму підготували працівники Управління культури та туризму.

Окрім колядок та пісень, в програму увійшли і частування традиційними для нашої місцевості стравами !

Аби зігрітися гості свята пили гарячу рибну юшку, смакували мамалигою з сиром та шкварочками і звичайно пригощалися вертутами.

А ще, для того щоб зігрітися після купання , крім чаю, можна було посмакувати ароматний гарячий глінтвейн.