Дата: 18.01.2022 16:59

Фото без описуПодільська громада в 2022 році продовжуватиме виплачувати запозичення, яке в минулому році було отримано на розвиток громади.

Місцеве запозичення міська влада вирішила взяти в минулому році через недоотримання податкових надходжень в бюджет громади 2021 року.

??Найбільше недоотримання коштів громада зазнала від транспортної сфери.

Більш ніж в 2 рази зменшилась плата за землю від АТ «Укрзалізниця».??

Для місцевого бюджету це - втрата значної частини надходжень., адже плата за землю – один із основних бюджетоутворюючих податків громади.

??Вже після ухвалення бюджету громади на 2021 рік, Укрзалізниця, без погодження з представниками міської влади розробила та затвердила в Одеській обладміністрації технічну документацію з землеустрою, що призвело до втрат бюджету в розмірі майже 20 млн.грн., що поклало під сумнів реалізацію бюджету розвитку громади в повній мірі, а саме будівництво та капітальний ремонт низки соцально-важливих обєктів та розвиток дорожньої інфраструктури громади.

Тому, одним із реальних кроків щодо реалізації планів громади стало здійснення місцевого запозичення до бюджету Подільської міської територіальної громади у 2021 році шляхом укладання кредитного договору з АБ «Укргазбанк» на фінансування видатків бюджету розвитку громади.

Розмір запозичення згідно договору склав 20 мільйонів гривень. Фактично бюджет громади отримав запозичення у сумі ??17 288 849,23 грн.??

Депутати таке рішення підтримали.

Запозичення в «Укргазбанку» оформили строком на 3 роки із можливістю дострокового погашення. Повертає борг банківській установі міська рада щомісячно . За 2021 рік сума погашення кредиту склала 622449,23 грн., сплата відсотків за користування залученими коштами склала 638334, 47 грн. Діючий ліміт невідновлювальної відкличної кредитної лініі станом на 01.01.2022 року становить 16 666 400,0 грн.

У 2022 році на погашення кредиту планується спрямувати 6 667 200,0 грн., на видатки по обслуговуванню місцевого боргу по вказаному кредиту передбачено 1788700,0 грн.

Кредитним договором передбачено, що обсяг платежів з обслуговування місцевого боргу може бути вищим/нижчим за прогнозний у разі зміни облікової ставки Національного банку України. Адже відсоткова ставка динамічна, а її розрахунок відбувається за обліковою ставкою НБУ + 4,5% річних. Але підсумковий розмір має бути не більше 25% річних.

Усі ці виплати робитимуть з бюджету Подільської громади.

Майнове або інше забезпечення кредиту — не передбачається.

Надане фінансування забезпечило реалізацію проєктів розвитку соціальної інфраструктури громади, а саме :

- Капітальний ремонт Липецького НВК І-ІІІ ступенів

- Капітальний ремонт харчоблоку ЗОШ І-ІІІ ст. №1

- Капітальний ремонт покрівлі Подільського краєзнавчого музею

- Капітальний ремонт проїзної частини вул. Виноградна (від вул. Тилігульська до вул.Собка), м. Подільськ,

- Капітальний ремонт проїзної частини вул. Собко (від вул.Мельниченка до вул.Виноградна), м. Подільськ,

- Капітальний ремонт проїзної частини вул. Ломоносова (від вул. Енергетиків до пров. Південний), м. Подільськ,

- Капітальний ремонт проїзної частини вул. Вишнева (від вул.Ломоносова до ж/б №27/1), м. Подільськ,

- Капітальний ремонт проїзної частини вул. Новоселів (від ж/б №1 до ж/б №32), м. Подільськ,

- Капітальний ремонт проїзної частини вул. Садова (від вул. Кобзарської до яру), м. Подільськ,

- Капітальний ремонт проїзної частини вул. Механізаторів (від вул. Бірзульської до вул. Тіниста), м. Подільськ,

- Капітальний ремонт проїзної частини вул. Лугова (від вул.Подільська до пров. Єдності) , м. Подільськ,

- Капітальний ремонт проїзної частини вул. Піщана (від вул.Подільська до пров. Єдності), м. Подільськ,

- Капітальний ремонт проїзної частини вул. В.Деповська (від бульвару Бірзульський до ж/б №186), м. Подільськ,

- Капітальний ремонт проїзної частини вул. Патріотів (від вул.Подільська до пров. Єдності), м. Подільськ,

- Капітальний ремонт проїзної частини вул. Українська ( від вул. Скіфська до вул. Суворова), м. Подільськ,

- Капітальний ремонт проїзної частини вул. Дружби (від вул.Ягорлицька до вул.Чкалова), м. Подільськ,

- Капітальний ремонт проїзної частини вул. Маяковського (від вул.Севостопольська до вул.Весняна), м. Подільськ,

- Капітальний ремонт проїзної частини вул. Ягорлицька (від ж/б №25а до ж/б №44е), м. Подільськ,

- Капітальний ремонт проїзної частини вул. Іванівська (від вул.Чкалова до вул.Ягорлицька), м. Подільськ,

- Капітальний ремонт проїзної частини вул. Михайлівська (від вул.Чубинського до ж/б 155), м. Подільськ,

- Капітальний ремонт проїзної частини вул. Гвардійська (від ж/б №3 до вул. Новаторів), м. Подільськ,

- Капітальний ремонт проїзної частини вул. Затишна (від вул. Успенської до ж/б №89), м. Подільськ,

- Капітальний ремонт проїзної частини вул. Чорновола (від вул.Чубинського до пров.Тилігульський), м. Подільськ,

- Капітальний ремонт проїзної частини пров. Квітневий (від пров.Мельниченка до пров.Степовий), м. Подільськ,

- Капітальний ремонт проїзної частини вул.Ломоносова (від ж/б №14/9 до ж/б №14/22), м. Подільськ,

- Капітальний ремонт проїзної частини пров. Короленка (біля ж/б №20), м. Подільськ,

- Капітальний ремонт проїзної частини пров. Слобідський (від вул.Слобідська до вул.Затишна), м. Подільськ,

- Капітальний ремонт тротуару вул. Горького (від вул.Подільської до вул.Бірзульської) м. Подільськ.