Оформлення трудових відносин – гарантія соціального захисту, запорука гідних і безпечних умов праці.

Дата: 13.01.2022 07:58

Оформлення трудових відносин – гарантія

соціального захисту, запорука гідних і безпечних умов праці.

Негативні наслідки неофіційного оформлення трудових відносин, виплати «заробітної плати в конвертах» відчувають як самі роботодавці і працівники так і суспільство в цілому.

Для працівників нелегальна зайнятість, виплата заробітної плати в «конвертах» призводить до:

- позбавлення працівника гарантованого державою розміру заробітної плати (у тому числі розміру тарифної ставки або посадового окладу працівника, доплати, надбавки);

- втрати можливості користування державними гарантіями відповідно до чинного законодавства, такими як: державна допомога сім’ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, субсидії;

- втрати трудового стажу при розрахунку розміру пенсії;

- відсутність внесків до фондів соціального страхування, що унеможливлює соціальний захист працівників, і тому такі особи втрачають право на отримання гарантованої державою відпустки, своєчасно та не нижче мінімальних гарантії в оплаті праці, здоров’ї, безпечних умовах праці.

Для суспільства поширення такого явища, як нелегальна праця призводить до:

- ненадходження податків до місцевих бюджетів, які б направлялись на добробут громади, на реалізацію програм соціально-економічного розвитку районів, міст.

- нестабільності та невпевненості у майбутньому громадян (відсутність належного розміру пенсій, інших соціальних виплат);

- не в повному обсязі наповнення фондів соціального страхування, що призводить до надмірного навантаження на них та пошук додаткових джерел для виконання функцій держави.

Відділ праці та трудових відносин управління економічного розвитку та інвестицій Подільської міської ради Подільського району Одеської області застерігає працівників, котрі погоджуються на нелегальну трудову зайнятість. У разі, коли працедавець не дотримається даних вам зобов’язань (не розрахується за виконану роботу, звільнить без будь-яких причин і таке інше) довести факт свого працевлаштування у такого недобросовісного роботодавця надзвичайно складно.

Оформлення трудових відносин – гарантія соціального захисту й запорука гідних і безпечних умов праці.

Начальник управління                                                                                     Алла ОМЕЛЬЧУК