Додаткова відпустка учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни

Дата: 07.12.2021 08:45

Відповідно до статті 77-2 Кодексу законів про працю України та статті 16-2  Закону України «Про відпустки», учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, статус яких визначений Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.10.1993 р. № 3551-XII (далі – Закон № 3551), надається додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік. Право на додаткову відпустку мають як основні працівники, так і сумісники. Оплата такої відпустки здійснюється за кошти установ та організацій.

Додаткова відпустка учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, не належить до щорічних відпусток. Норми Закону України «Про відпустки», передбачені для щорічних відпусток, на неї не поширюються. Тому, надаючи додаткову відпустку учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, роботодавець зобов’язаний враховувати деякі особливості:

• надається за календарний рік. Право працівника на додаткову відпустку учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни повної тривалості не залежить від відпрацьованого часу в такому календарному році. Відпрацювавши один робочий день у поточному календарному році, працівник матиме право на таку відпустку повної тривалості — 14 календарних днів;

• надається понад щорічні основну та додаткову відпустки;

• не може бути перенесена або продовжена з причин, зазначених у статті 11 Закону України «Про відпустки», у тому числі й у зв’язку з хворобою працівника, що збіглася з періодом додаткової відпустки учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни;

• не продовжується на святкові та неробочі дні, що припадають на період такої відпустки. Такі дні включають до тривалості додаткової відпустки та оплачують у загальному порядку;

• може бути використана працівником як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом, за наявності документів, що підтверджують право на неї (наприклад, посвідчення учасника бойових дій).

Начальник управління                                                                                 Алла ОМЕЛЬЧУК