Подільська міська територіальна громада
Одеська область, Подільський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Умови праці під час карантину

Дата: 10.11.2021 11:44
Кількість переглядів: 313

Фото без описуУ період карантинних заходів посилюється відповідальність роботодавців у зв’язку з необхідністю захисту здоров'я працівників, задіяних у робочому процесі. Першочерговими завданнями є забезпечення сучасними засобами колективного та індивідуального захисту, організація проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози життю або здоров'ю працівників.

Підприємства, установи, організації зобов’язані за свій рахунок забезпечити придбання, комплектування, видачу та утримання у належному стані засобів індивідуального захисту (ЗІЗ).

При виконанні робіт зі шкідливими та небезпечними умовами праці, працівникам видаються безоплатно спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші ЗІЗ за встановленими нормами, які для роботодавця є обов'язковим мінімумом безоплатної видачі ЗІЗ, з визначенням їх строків використання.

Засоби індивідуального захисту мають використовуватися у разі неможливості уникнути або в достатній мірі обмежити ризики для життя та здоров'я працівників технічними засобами колективного захисту або заходами, методами чи правилами організації роботи. Один із таких методів - організація дистанційної роботи в умовах карантину.

Однак, дотримання нормативно-правових актів з охорони праці є обов’язковим при роботі у будь-яких умовах, а саме,повинна зберігатися звичайна тривалість робочого часу, норми навантаження та виробітку повинні залишатися такими ж, що і для працівників, що працюють у приміщенні роботодавця, роботодавці несуть відповідальність за надання працівникам необхідної підготовки та технічної підтримки.

У випадках зміни умов праці роботодавцем повинні бути розроблені інструкції з охорони праці в умовах карантину, проведені додаткові інструктажі щодо дії працівників при підвищеній температурі, появі кашлю, нежитю або ускладненні дихання, застосування дезінфікуючих засобів, очищення робочих поверхонь, дотримання дистанції, правил респіраторної гігієни, тощо.

Окрім цього, роботодавець зобов’язаний забезпечити навчання і перевірку знань з питань охорони праці, подбати про проведення медичних оглядів.

Ці заходи можуть мати велике значення для збереження здоров’я працівників.

Законодавство про охорону праці поширюється на всіх роботодавців (як юридичних, так і фізичних осіб) і всіх працівників.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора