ВІДПУСТКА ЗА СВІЙ РАХУНОК

Дата: 08.11.2021 14:44

ВІДПУСТКА ЗА СВІЙ РАХУНОК

За вимогами статті 25 Закону України «Про відпустки» (далі – Закон про відпустки) певній категорії працівників, визначених цією статею, за їх бажанням надається в обов'язковому порядку відпустка без збереження заробітної плати на термін, який не перевищуватиме кількість передбачених законодавством календарних днів.

Щодо надання працівникові відпустки без збереження заробітної плати за угодою сторін, визначеної частиною першою статті 26 Закону про відпустки, то така відпустка може надаватися працівнику за сімейними обставинами та з інших причин на строк, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік.

Якщо в заяві про надання відпустки без збереження заробітної плати працівник вказує кількість календарних днів, яка менша, ніж максимальна кількість, передбачена частиною першою статті 26 Закону про відпустки, то у працівника виникає право протягом календарного року на отримання за необхідності відпустки без збереження заробітної плати на невикористану ним кількість передбачених законодавством календарних днів. При цьому також необхідно узгодити таке рішення працівника з власником або уповноваженим ним органом.

У разі встановлення Кабінетом Міністрів України карантину, відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», строк перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включається в загальний строк, встановлений частиною першою статті 26 Закону про відпустки (частина друга статті 26 Закону про відпустки). Тобто він може перевищувати 15 календарних днів на рік.

Начальник управління                                                                                     Алла ОМЕЛЬЧУК

Ірина Жосан (04862) 40170