Подільська міська територіальна громада
Одеська область, Подільський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Індексація заробітної плати

Дата: 27.08.2021 13:54
Кількість переглядів: 610

 

Шановні роботодавці та наймані працівники!

 

 

Оплата праці підлягає індексації.

Індексація заробітної плати — це механізм її підвищення, що дає можливість частково або повністю відшкодувати подорожчання споживчих товарів і послуг (Закон України "Про індексацію грошових доходів населення" від 03.07.1991 № 1282).

Порядок проведення індексації грошових доходів населення затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078.

Розрахунок самої індексації ґрунтується на індексі споживчих цін (індексі інфляції), який щомісяця публікується Держстатом України.

Індексації підлягає заробітна плата в межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

 

Нагадаємо стисло чільні принципи індексації зарплати.

Для індексації заробітної плати необхідно визначити два показники: базовий місяць та коефіцієнт індексації.

Базовий місяць — це місяць останнього підвищення окладів.

Коефіцієнт індексації обчислюється на базі щомісячних індексів інфляції. Розрахунок ведеться зростаючим підсумком шляхом перемноження індексів інфляції (поділених на 100), починаючи з місяця, наступного за базовим — до перевищення порогу індексації

Отриманий коефіцієнт індексації множиться на розмір зарплати в межах прожиткового мінімуму для працездатних громадян (тобто, фактично на розмір прожиткового мінімуму). Якщо ж заробітна плата менша за прожитковий мінімум, коефіцієнт слід множити на розмір зарплати.

Нарахування індексації здійснюється з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому Держстатом опубліковано індекс інфляції. Слід врахувати, що в поточному місяці публікується індекс інфляції за попередній місяць. Наприклад: у серпні публікується індекс за липень і, якщо поріг індексації перевищено за підсумками липня, то індексуватися з урахуванням отриманого індексу буде заробітна плата за вересень.

Для проведення подальшої індексації (тобто, для розрахунку індексованої зарплати на чергові місяці) розрахунок коефіцієнта індексації триває з наступного місяця за тим, в якому був перевищений поріг індексації.

 

Непроведення індексації заробітної плати за наявності підстав є порушенням                   статті 95 Кодексу законів про працю України  і, відповідно, мінімальних державних гарантій в оплаті праці. За це роботодавцю загрожує штраф у двократному розмірі мінімальних заробітних плат (у 2021 році — 12 000,0 грн.) за кожного працівника, щодо якого воно здійснене. Крім того на  посадових осіб підприємства накладається штраф передбачений статтею 41 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення, а саме, невиплата або несвоєчасна виплата індексації може каратися штрафом в розмірі від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 1700 грн.).

 

 

 

 

 

 

 

Начальник управління                                                                                     Алла ОМЕЛЬЧУК

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора