Подільська міська територіальна громада
Одеська область, Подільський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ПОВІДОМЛЕННЯ про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля ФІЗИЧНА ОСОБА-ПІДПРИЄМЕЦЬ СУХІНА ДЕНИС ОЛЕГОВИЧ

Дата: 17.08.2021 09:16
Кількість переглядів: 276

ПОВІДОМЛЕННЯ

про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля

ФІЗИЧНА ОСОБА-ПІДПРИЄМЕЦЬ СУХІНА ДЕНИС ОЛЕГОВИЧ

(повне найменування юридичної особи, код згідно з ЄДРПОУ або прізвище, ім ’я та по батькові

Код ЄДРПОУ - 3233414071

фізичної особи - підприємця, ідентифікаційний код або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються
від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і

мають відмітку у паспорті)

інформує про намір провадити плановану діяльність та оцінку її впливу на довкілля

 1. Інформація про суб’єкта господарювання

юридична адреса: 66300, Одеська обл., м. Подільськ, вул. Армійська, буд. 627, кв. 4; контактний номер телефону +38 066 513 90 71

(місцезнаходження юридичної особи або місце провадження діяльності фізичної особи - підприємця (поштовий індекс, адреса),

контактний номер телефону)

 1. Планована діяльність, її характеристика, технічні альтернативи[1].

Планована діяльність, її характеристика.

Планованою діяльністю передбачається проведення капітального ремонту та модернізації на території існуючої автомобільної заправної станції ФОП Сухіна Д. О. за адресою 66302, Одеська обл., м. Подільськ, вул. Осипенка, 22.

Технічна альтернатива 1.

В рамках планованої діяльності по виконанню капітального ремонту та модернізації на території АЗС передбачене проведення капітального ремонту залізо-бетонної обволовки 3-х наземних резервуарів зберігання нафтопродуктів, встановлення нових дихальних та запобіжних клапанів, рівномірів типу Site Sentinel Nano та нових насосів і трубопроводів системи подачі рідкого палива марки HALOCK PBT LINED SINGLE, встановлення паливороздавальної колонки рідкого палива типу TOKHEIM QUANTUM з 8 пістолетами, а також капітальний ремонт операторської АЗС зі встановленням пожежної та охоронної сигналізації.

Технічна альтернатива 2.

В рамках планованої діяльності розглядалась заміна 3-х наземних резервуарів для зберігання палива на підземні, але у зв’язку з тим, що АЗС є вже діючим об’єктом, розміщення підземних резервуарів тягне за собою значно більші фінансові затрати та супроводжується значним об’ємом земляних робіт, тому альтернатива один є більш прийнятною і більш раціональною.

 1. Місце провадження планованої діяльності, територіальні альтернативи.

Місце провадження планованої діяльності: територіальна альтернатива 1.

Здійснення планованої діяльності передбачається на території та в межах земельної ділянки існуючої АЗС за адресою 66302, Одеська обл., м. Подільськ, вул. Осипенка, 22. Ділянка загальною площею 0,0499 га (кадастровий номер: 5111200000:02:001:1039) передана ФОП Сухіна Д. О. у строкове користування згідно договору оренди земельної ділянки №30 від 26.11.2020.

Ділянка АЗС розташована в зоні комунально-складських підприємств та межує: на півночі - гаражний кооператив; на заході - житлова забудова через проїжджу частину вул. Осипенка; на сході - складські приміщення; на півдні - офісні та складські приміщення. Найближча житлова забудова знаходиться на відстані близько 68 м у західному напрямку (багатоквартирний житловий будинок по вул. Армійській, 578).

Місце провадження планованої діяльності: територіальна альтернатива 2.

Не розглядається у зв’язку зі здійсненням планованої діяльності на території та в межах існуючої АЗС.

 1. Соціально-економічний вплив планованої діяльності

Позитивний соціально-економічний вплив планованої діяльності обумовлений наданням послуг по заправці автомобілів якісним пальним, створенням додаткових робочих місць, збільшенням надходжень у місцевий та державний бюджети.

 1. Загальні технічні характеристики, у тому числі параметри планованої діяльності (потужність, довжина, площа, обсяг виробництва тощо)

Автозаправна станція ФОП Сухіна Д. О. розрахована на приймання, зберігання і заправку автомобільного транспорту бензином марки А-95 Premium, А-92 Євро та дизельним паливом.

Нафтопродукти доставляються на АЗС автоцистернами-паливороздатчиками. Зберігання нафтопродуктів здійснюється у 3 наземних резервуарах типу АБП Р-8:

 • резервуар V = 8,57 м3 для зберігання бензину марки А-95 Premium;
 • резервуар V = 8,59 м3, для зберігання дизельного палива;
 • резервуар V = 8,60 м3, для зберігання А-92 Євро.

Резервуари укомплектовані необхідною запірною арматурою, дихальними клапанами, оглядовими пристроями. Герметичний злив палива здійснюється через зливні швидко-роз’ємні муфти і спеціальні фільтри, що запобігають попаданню механічних домішок і води в резервуари для зберігання палива. Контроль рівня палива в резервуарах проводять за допомогою електронних вимірювачів.

Заправка автотранспорту бензином та дизельним паливом передбачена за допомогою двосторонньої паливо-розподільчої колонки марки TOKHEIM QUANTUM 400 T-U.

Максимальний річний обіг нафтопродуктів через АЗС становить: бензин - 300 м3, дизельне паливо - 120 м3/ рік.

Територія АЗС упорядкована, огороджена, озеленена, має інженерне забезпечення, освітлення в темний час доби, виконані проїзди та майданчики із твердим покриттям.

Режим роботи автозаправної станції - однозмінний, 7.30 ранку до 19.00 вечору, 365 днів на рік.

 1. Екологічні та інші обмеження планованої діяльності за альтернативами:

щодо технічної альтернативи 1

Екологічні та інші обмеження планової діяльності встановлюються згідно Законодавства України (Земельний кодекс України, Водний кодекс України, Законів України «Про охорону земель», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про охорону атмосферного повітря», «Про відходи» та ін.) з дотриманням нормативів граничнодопустимих рівнів екологічного навантаження на природне середовище, санітарних нормативів, охорони праці, пожежної безпеки, радіаційного контролю, поводження з відходами, що забезпечує екологічну безпеку людей, раціональне використання природних ресурсів, додержання нормативів шкідливих впливів на навколишнє природне середовище.

Екологічні обмеження:

 1. При експлуатації об’єкта дотримуватись нормативів чинного природоохоронного законодавства.
 2. Викиди від стаціонарних джерел викидів повинні здійснюватися на підставі Дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря (у відповідності до його Умов) та не повинні перевищувати граничнодопустимі нормативи.
 3. Забір води для потреб підприємства та скиди стічних вод повинні здійснюватися при наявності Дозволу на спеціальне водокористування.
 4. Відходи, що утворюються на підприємстві в процесі виробничої діяльності, повинні передаватись іншим організаціям, згідно попередньо укладених договорів, для подальшого зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, захоронення, видалення.
 5. Акустичне забруднення не повинно перевищувати граничнодопустимі рівні шуму на межі житлової забудови.
 6. Виконання вимог щодо раціонального використання природних ресурсів.

Санітарні обмеження:

 1. Експлуатацію об’єкта здійснювати згідно з чинними нормативними санітарно-гігієнічними

нормами та правилами;

 1. Дотримання вимог до організації санітарно-захисної зони відповідно до Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів (ДСП 173-96);
 2. Рівень акустичного забруднення не повинен перевищувати нормативів шумового забруднення та вібрації на межі встановленої СЗЗ.

Інші обмеження:

 1. Дотримання правил пожежної безпеки. Замовник бере на себе всі зобов’язання виконувати всі умови щодо експлуатації об’єкту діяльності, а також ресурсозберігаючі, охоронні, захисні та інші заходи щодо умов безпечної експлуатації обладнання, дотримання вимог природоохоронного та санітарного законодавства. При цьому вплив на навколишнє середовище мінімальний і не потребує додаткових обмежень.

щодо технічної альтернативи 2 Аналогічно технічній альтернативі 1. щодо територіальної альтернативи 1

Реалізація планованої діяльності буде здійснюватися на території та в межах земельної ділянки існуючої АЗС за адресою 66302, Одеська обл., м. Подільськ, вул. Осипенка, 22. Відстань до найближчої житлової забудови повинна відповідати ДСП 173-96 «Про затвердження Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів». Згідно п. 5.32 ДСП 173-96, санітарно- захисна зона для АЗС приймається за розрахунком забруднення атмосферного повітря, але не менше 50 м

щодо територіальної альтернативи 2

Не розглядається у зв’язку зі здійсненням планованої діяльності на території та в межах існуючої АЗС. Санітарно-захисна зона витримана.

 1. Необхідна еколого-інженерна підготовка і захист території за альтернативами:

щодо технічної альтернативи 1

Планована діяльність буде здійснюватися на території та в межах земельної ділянки існуючої АЗС, будівництво додаткових об’єктів не планується, отже реалізація планованої діяльності не потребує здійснення інженерної підготовки і додаткового захисту території. щодо технічної альтернативи 2 Аналогічно технічній альтернативі 1. щодо територіальної альтернативи 1

Відсутні.

щодо територіальної альтернативи 2

Не розглядається у зв’язку зі здійсненням планованої діяльності на території та в межах існуючої АЗС.

 1. Сфера, джерела та види можливого впливу на довкілля:

щодо технічної альтернативи 1

Клімат і мікроклімат: планована діяльність не призведе до змін клімату та мікроклімату; Повітряне середовище: джерелами утворення забруднюючих речовин на період експлуатації об’єкта будуть дихальні клапани 3-х наземних резервуарів зберігання палива та паливороздавальна колонка. Перевищень граничнодопустимих концентрацій забруднюючих речовин на межі нормативної санітарно-захисної зони (СЗЗ) та житлової забудови не очікується

Водне середовище: — утворення господарсько-побутових та зливових стоків в процесі експлуатації АЗС; з урахуванням впровадження організаційно-технічних та природоохоронних заходів - вплив характеризується як екологічно-допустимий;

Геологічне середовище: не впливає. Додаткове розширення території та вплив на геологічне середовище не передбачається;

Рослинний і тваринний світ, заповідні об’єкти: об’єкти природно-заповідного фонду в районі розташування відсутні. Вирубка зелених насаджень не передбачається;

Утворення відходів: відходи, що утворюватимуться на підприємстві, передбачається збирати і складувати у спеціально відведених місцях з подальшим вивезенням згідно до укладених договорів;

Навколишнє соціальне середовище (населення): позитивний вплив завдяки діяльності підприємства з надання послуг по заправці автомобілів якісним пальним, створенню додаткових робочих місць, збільшенню надходжень у місцевий та державний бюджети;

Навколишнє техногенне середовище: не впливає.

Шум: межа розповсюдження шуму знаходитиметься в межах майданчика АЗС та нормативної СЗЗ та не перевищуватиме допустимих значень.

Ґрунт: при експлуатації об’єкта вплив можливий у випадку настання аварійної ситуації. щодо технічної альтернативи 2

Повітряне середовище: джерелами утворення забруднюючих речовин на період експлуатації об’єкта згідно технічної альтернативи 2 будуть дихальні клапани 3-х підземних резервуарів зберігання палива та паливороздавальна колонка.

Інші джерела та види можливого впливу на довкілля аналогічно технічній альтернативі 1. щодо територіальної альтернативи 1

Здійснення планованої діяльності в межах відведеної земельної ділянки не спричинить значного негативного впливу на оточуюче середовище та здоров’я населення. щодо територіальної альтернативи 2

Не розглядається.

 1. Належність планованої діяльності до першої чи другої категорії видів діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля (зазначити відповідний пункт і частину статті 3 Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”)

Об'єкт планованої діяльності відноситься до другої категорії видів планованої діяльності та об'єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля і підлягають оцінці впливу на довкілля

- абз. 2, п. 4, ч. 3, ст. 3 ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» (поверхневе та підземне зберігання викопного палива чи продуктів їх переробки на площі 500 квадратних метрів і більше або об’ємом (для рідких або газоподібних) 15 кубічних метрів і більше);

 1. Наявність підстав для здійснення оцінки транскордонного впливу на довкілля (в тому числі наявність значного негативного транскордонного впливу на довкілля та перелік держав, довкілля яких може зазнати значного негативного транскордонного впливу (зачеплених держав)

Підстав для здійснення оцінки транскордонного впливу на довкілля немає.

 1. Планований обсяг досліджень та рівень деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля

Плановий обсяг досліджень та рівень деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля у відповідності з ст. 6 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

 1. Процедура оцінки впливу на довкілля та можливості для участі в ній громадськості Планована суб’єктом господарювання діяльність може мати значний вплив на довкілля, тому

підлягає оцінці впливу на довкілля відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля». Оцінка впливу на довкілля - це процедура, що передбачає:

 1. Підготовку суб’єктом господарювання звіту з оцінки впливу на довкілля;
 2. Проведення громадського обговорення планованої діяльності;
 3. Аналіз уповноваженим органом звіту з оцінки впливу на довкілля, будь-якої додаткової інформації, яку надає суб’єкт господарювання, а також інформації, отриманої від громадськості під час громадського обговорення, іншої інформації;
 4. Надання уповноваженим органом мотивованого висновку з оцінки впливу на довкілля, що враховує результати аналізу, передбаченого пп.3 п.12;
 5. Врахування висновку з оцінки впливу на довкілля у рішенні про провадження планованої діяльності, зазначеного у пункті 14 цього повідомлення.

У висновку з оцінки впливу на довкілля уповноважений орган, виходячи з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, визначає допустимість чи обґрунтовує недопустимість провадження планованої діяльності та визначає екологічні умови її провадження. Забороняється розпочинати провадження планованої діяльності без оцінки впливу на довкілля та отримання рішення про провадження планованої діяльності.

Процедура оцінки впливу на довкілля передбачає право і можливості громадськості для участі у цій процедурі, зокрема на стадії обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля, а також на стадії розгляду уповноваженим органом поданого суб’єктом господарювання звіту з оцінки впливу на довкілля.

На стадії громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля протягом щонайменше 25 робочих днів громадськості надається можливість надавати будь-які зауваження і пропозиції до звіту з оцінки впливу на довкілля та планованої діяльності, а також взяти участь у громадських слуханнях. Детальніше про процедуру громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля буде повідомлено в оголошенні про початок громадського обговорення.

Тимчасово, на період дії та в межах території карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби (COVID-19), спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, до повного його скасування та протягом 30 днів з дня скасування карантину, громадські слухання не проводяться і не призначаються на дати, що припадають на цей період, про що зазначається в оголошенні про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля.

 1. Громадське обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля

Протягом 20 робочих днів з дня оприлюднення цього повідомлення на офіційному веб-сайті уповноваженого органу громадськість має право надати уповноваженому органу, зазначеному у пункті 15 цього повідомлення, зауваження і пропозиції до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля.

Надаючи такі зауваженні і пропозиції, вкажіть унікальний реєстраційний номер справи про оцінку впливу на довкілля планованої діяльності в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля (зазначений на першій сторінці цього повідомлення). Це значно спростить процес реєстрації та розгляду Ваших зауважень та пропозицій.

У разі отримання таких зауважень і пропозицій громадськості вони будуть розмішені в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля та передані суб’єкту господарювання (протягом трьох робочих днів з дня їх отримання). Особи, що надають зауваження і пропозиції, своїм підписом засвідчують свою згоду на обробку їх персональних даних. Суб’єкт господарювання під час підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля зобов’язаний врахувати повністю, врахувати частково або обґрунтовано відхилити зауваження і пропозиції громадськості, надані у процесі громадського обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля. Детальна інформація про це включається до звіту з оцінки впливу на довкілля.

 1. Рішення про провадження планованої діяльності

Відповідно до законодавства рішенням про провадження даної планованої діяльності буде Висновок з оцінки впливу на довкілля; Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря

стаціонарними джерелами,

(вид рішення відповідно до частини першої статті 11 Закону України "Про оцінку впливу на довкілля ”)

що видається Департаментом екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації.

(орган, до повноважень якого належить прийняття такого рішення)

 1. Усі зауваження і пропозиції громадськості до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля, необхідно надсилати до

Департаменту екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації, 65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83; тел. (048) 728-34-58; e-mail: ecolog@odessa.gov.ua; контактна особа - начальник відділу оцінки впливу на довкілля, земельних ресурсів, біоресурсів та заповідної справи управління охорони та раціонального використання природних ресурсів Департаменту екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації.

(найменування уповноваженого органу, поштова адреса, електронна адреса, номер телефону та контактна особа

 

[1] Суб’єкт господарювання має право розглядати більше технічних та територіальних альтернатив.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора