ЗВІТ проведення заходів по управлінню культури та туризму Подільської міської ради Подільського району Одеської області з 02.08.21р. по 06.08.21р.
ЗВІТ
проведення заходів по управлінню культури та туризму
Подільської міської ради Подільського району Одеської області
з 02.08.21р. по 06.08.21р.
В управлінні культури та туризму: продовжується робота Клубу вихідного дня по мікрорайонам міста, який працює щосуботи та щонеділі з травня по вересень 2021 року в визначених зонах відпочинку: парк «Черемушки», парк «Молодіжний», парк «Культура», парк «Слава труду» та військове містечко з 16.00 до 20.00, а також щосуботи в парку «Слава труду» з 16.00 до 20.00, де розташований дитячий міський автопарк для дітей від 2 до 12 років, який працює на безкоштовній основі.
Проводиться організаційна робота щодо проведення урочистих та святкових заходів до 30-ї річниці незалежності України.
В міському Будинку культури: Протягом тижня продовжували свою роботу колективи МБК: народний фольклорний ансамбль “Натхнення”, зразкова вокальна студія “Непоседи” та зразкова хореографічна студія. Робота колективів спрямована на розвиток творчих здібностей, вдосконалення виконання та вивчення нових творів з метою поповнення репертуару та участі у заходах.
Також за графіком роботи проводилися заняття у дитячих студіях за видами мистецтв: вокал, хореографія, театральне та декоративно-прикладне мистецтво.
Продовжує свою роботу клуб за інтересами “Українська скарбничка”. Щовівторка та щочетверга народні майстрині зустрічаються аби поділитися власним досвідом з бісероплетіння, вишивки бісером або традиційним хрестиком та гарно і корисно провести свій вільний час.
З метою виявлення творчо обдарованих людей у жанрі декламації та мовлення, залучення до участі у культурних заходах та розвитку їх талантів продовжує роботу “Студія сатири та гумору”. Студія працює на безкоштовній основі та для мешканців різних вікових категорій.
Продовжено роботу щодо організації кулінарного пізнавально-розважального телепроекту “На смак”, завдяки якому глядацька аудиторія має змогу дізнатися багато корисної інформації та порад про особливості приготування домашньої їжі.
Продовжується підготовка заходів з нагоди 30-річчя Незалежності України: триває онлайн-конкурс малюнку та фотографії “З Україною в серці”, також в онлайн форматі приймаються заявки на участь у загальноміському проєкті “Найкрутіші — народне визнання” та загальноміському конкурсі краси “Королева Незалежності”.
7 та 8 серпня продовжив свою роботу Клуб вихідного дня. Цими вихідними у мікрорайонах Черемушки та Цукрового заводу на малечу очікувала супер вечірка Джинс party: цікаві вікторини, перетягування джинсів, естафети та конкурси, драйвовий танцювальний батл, повітряні кульки, веселощі та солодощі для кожного учасника. Головним атрибутом вечора став денім, тому кожен, хто завітав у джинсовому одязі, отримав спеціальний приз. А для любителів автопригод, окрім ігор та розваг, працював дитячий автопарк у сквері “Городок” та парку “Молодіжний”. Підтримати атмосферу відпочинку долучилися й майстри- хендмейдери, представивши свої роботи на міні-ярмарках.
В Будинку культури с. Олександрівка: протягом тижня Олександрівським будинком культури була проведена робота з колективом вокально- хоровим «Тетяна і компанія», дитячим колективом «Краплиночка», вокальним колективом «Зіроньки»і дорослим колективом театрально драматичним «Кроки за сценою» .Наша робота спрямована на підготовку до концерту присвяченому 30-літтю Незалежності України.
Згідно графіку роботи дитячих та дорослих гуртків проводились заняття та спортивні ігри — волейбол на спортивному майданчику. В дорослому гуртку «Клубочок» ми ознайомили учасників гуртка з формулами, як правильно розсчитати пройму вточного рукава плечевіх виробів, та нових візерунків стрічкового мережива гачком для літнього кардигана.
Свою роботу ми постіно освітлюємо на сторінках Facebook « Культура та Мистецтво Олександрівки», «Наше село Александровка», Instagram «Kultura Oleksandrivku».
Постійно проводим прибирання приміщення, та прилеглої території, намагаємося утримувати в належному стані наші клумби і квітники. Своєчсано робити обкос трави. На осінь підготували нове місто для нового квітника.біля сходинок будинка культури, щоб зазадити з осені багаторічними квітами, для облагороджування території будинка культури.
В Будинку культури с. Липецьке: з раннього дитинства людині доводилось спостерігати за тим, як працюють ії батьки, дідусі й бабусі, як вони щоденно ходять на роботу, пораються по господарству, забезпечують родину, усьому дають лад, піклуються про ближніх- і так увесь вік. Кожна людина, якщо вона не хвора повинна працювати- це знають навіть малята! Колись давно, все було простіше - діти вчились у батьків, допомогали їм, а потім продовжували їхню справу. Тепер, у наш час, все стало набагато складніше, але й набагато цікавіше- усі діти можуть обрати собі будь- яку професію, до якої душа лежить, а далі все залежить тількі від іх знань і старань.
З цього приводу в Липецькому БК була проведена гра-подорож «Цікавий світ професій» із юнацтвом. На цьому заході діти відгадували загадки, розв`язували кросворди, доповнювали прислив`я, розповідали про професії їхніх батьків та розповідали ким вони хочуть стати в майбутньому.
В централізованій бібліотеці: протягом тижня проводилася робота з книжковим фондом.
В бібліотеці – філії: Бібліотека-філія оголосила онлайн - фоточелендж ,,Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає'', присвячений 30- річчю Незалежності України. Запропоновано подільчанам розміщувати свою фотографію з улюбленими книгами письменників Незалежної України на власній сторінці в Фейсбук під хештегом #Хай_Україна_вся_читає_бо_книга_нас_усіх_єднає або в коментарях під дописом на бібліотечній сторінці Подільська міська бібліотека-філія.. Давайте всі разом привітаємо Україну з 30-річчям Незалежності калейдоскопом яскравих світлин! Фотовітанням кожен матиме можливість висловити любов і шану нашій Батьківщині!
В дитячій бібліотеці: суботнім літнім вечором, як звичайно, дитяча бібліотека прийняла участь у розважальній програмі «Клубу вихідного дня» та порадувала дорослих та дітей ляльковою виставою «Булька». Мультяшні герої підняли настрій присутнім своїми веселими таночками та піснями. Родзинкою вистави стали різнокольорові мильні бульбашки.
В міському краєзнавчому музеї: на тижні музей відвідали мешканці і гості міста. В пору літніх відпусток часто приходять сім’ї з дітками. Кожний для себе знаходить щось цікаве. Дорослих приваблює історична експозиція, дітей — виставка іграшок, колекція побутової техніки, нумізматична колекція.
Нещодавно в музеї з’явилася ще одна цікава колекція — фігурки та статуєтки з дерева, а точніше з його коріння. Майстер побачив у звичайних корінцях різні силуети і їх дійства. Ця інтерпретація втілилась в чудові фігури спортсменів, воїнів, сюжети з подвигів Геракла та інше. Тож музей завжди пропонує своїм відвідувачам щось цікаве і нове. Запрошуємо всіх бажаючих!
Тепла літня пора якнайкраще підходить для краєзнавчих розвідок музею. На минулому тижні музей здійснив два виходи - в сусіднє село Любомирку (стару Бірзулу) і на старе єврейське кладовище. Метою першого було зібрання краєзнавчого матеріалу про закриття церков радянською владою, а другого - дослідження об’єктів еврейської спадщини в нашому місті. Результати цього дослідження будуть використанні в участі музею в міжнародному фотоконкурсі “Вікі любить пам’ятки”, що проводиться громадською організацією “Вікімедія Україна”.
"Подільський міський краєзнавчий музей як центр дослідження історії рідного краю" - так називається стаття директорки музею Олени Кобилюк, яка опублікована в черговому випуску актуальних нотаток «Територія слова» бібліотеки Ізмаїльського державного гуманітарного університету присвячений Всеукраїнському дню краєзнавця. В статті проаналізовано науково-дослідна робота музею, а також форми і методи подачі краєзнавчої інформації широкому загалу. Прочитати статтю можна перейшовши за посиланням http://kraeved.od.ua/press/ts/terytorija_slova.php, вибравши випуск за травень 2021 року.
Для підписників сторінки музею у фейсбук продовжили розповідати про природу рідного краю в черговому випуску дитячого відеожурналу "Рідна природа". У випусках №8 і №9 (заключний) ми розказуємо про екологічні стежки, розроблені вчителями та юними природолюбами нашого міста, а також пройдемося зоо та квітковими магазинами і дізнаємося які послуги можна отримати в них для своїх домашніх улюбленців та поради щодо догляду за декоративними рослинами. Як завжди наша ведуча Софійка продовжить читати екологічну абетку. Автор проєкту - Заслужений вчитель України, географ-еколог - Доскач Володимир Володимирович.
Набирає популярності нове краєзнавче видання директорки музею Олени Кобилюк “Бірзула. Маловідомі сторінки історії”. Книга вже є у всіх публічних та шкільних бібліотеках міста.
На днях директорка музею закінчила онлайн курс “Музей для людей. Побудова сучасних експозицій в історичних музеях», який розміщено на освітній платформі ВУМ online . Звичайно лекції розраховані на великі музеї, але багато чого можна використати і в наших невеличких місцевих музеях.
Вся вищевказана інформація узагальнена та надана згідно тижневих звітів закладів культури Подільської територіальної громади.
Начальник управління культури та туризму А.М. Вишневська