Дата: 08.07.2021 15:10

Фото без описуМінсоцполітики запускає проєкт, який допомагатиме людям з інвалідністю знаходити роботу

А роботодавцям — отримувати преференції за надання робочих місць людям з інвалідністю.

Проєкт під назвою «Працюй вільно», започаткований у рамках Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, презентувала міністерка соціальної політики Марина Лазебна на засіданні Ради безбар’єрності. Його головна мета — допомогти людям з інвалідністю реалізувати одне з головних конституційних прав громадянина в нашій державі — право на працю.

Наразі вивчаються можливість запровадження нових стимулів для працевлаштування людей з інвалідністю. Серед них:

1. Оплачувані контракти з роботодавцями на навчання та стажування людей з інвалідністю на робочому місці.
  2. Пільги, зокрема компенсація роботодавцю зарплати, податків та соціальних внесків, сплачених за працюючу людину з інвалідністю протягом 2 років з моменту працевлаштування, у розмірі 50-100% фактичних витрат — у залежності від ступеня інвалідності працівника.
  3. Кооперація з сайтами пошуку роботи та рекрутинговими агенціями з метою консолідації вакансій для людей з інвалідністю і резюме. Розглядається можливість фіксованої виплати таким порталам за кожного працевлаштованого.
  4. Розвиток програми надомної праці людей з інвалідністю в інтересах бюджетних закладів; впровадження інституційної підтримки громадських об`єднань осіб з інвалідністю коштом державних та місцевих бюджетів.

Дуже хочеться вірити, що ініціатива запрацює на повну силу, бо Work.ua публікував дослідження, яке виявило, що майже третина роботодавців в Україні не готові взяти на роботу особу з інвалідністю.