Порядок безоплатного зубопротезування  пільгових категорій громадян Подільської міської територіальної громади

Дата: 11.06.2021 09:29

Фото без описуПорядок безоплатного зубопротезування  пільгових категорій громадян

Подільської міської територіальної громади

Стоматологічна допомога є дороговартісною послугою у всьому світі. У багатьох країнах, навіть економічно успішних, стоматологія виключена з Програм державних гарантій. Обмеженість ресурсів на охорону здоров’я в Україні зумовлює необхідність пріоритезувати кошти Програми медичних гарантій і направляти їх, насамперед, на ті послуги, які допоможуть знизити рівень смертності.

Сьогодні пацієнти платять за стоматологічні послуги переважно зі своєї кишені. Переважна більшість  комунальних стоматологічних клінік у нашій країні працюють на платній основі. Зміна фінансування цієї медичної галузі виводить ринок стоматології з тіні. Медичні заклади мають можливість офіційно запроваджувати платні послуги. Прозоро формувати ціну і конкурувати за клієнтів, як повноцінні комерційні структури.

У Програмі медичних гарантій цього року стоматологічну допомогу дорослим та дітям виділено в окремий амбулаторний пакет.

Він покриватиме:
- ургентну стоматологічну допомогу дорослим та дітям;
- проведення інструментальних досліджень в рамках ургентної стоматологічної допомоги;
- планову стоматологічну допомогу дітям, крім ортодонтичних процедур та протезування.
    Протезування, брекети та інші дорогі стоматологічні послуги не входять у гарантований пакет.

З метою реалізації конституційного права громадян пільгової категорії в березні місяці рішенням виконавчого комітету Подільської міської ради Подільського району Одеської області затверджено Порядок безоплатного  зубопротезування  пільгової категорії громадян Подільської міської територіальної громади.

Відповідно до Порядку на безоплатне зубопротезування мають:

- особи з інвалідністю внаслідок війни;

- почесні донори України;

-  учасники бойових дій;

- особи, які належать до учасників бойових дій;

- учасники війни;

- ветерани праці;

- жертви нацистських переслідувань;

- особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною .

З метою отримання даної послуги  особам, які мають право на безоплатне зубопротезування, необхідно звернутись до Департаменту соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я Подільської міської ради Подільського району Одеської області та подати наступні документи:

-  заява про взяття на облік на отримання безоплатного зубопротезування;

- копія паспорта (сторінки 1, 2, а також сторінки з відміткою про реєстрацію місця проживання);

-  копія облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків

або серії та номера паспорта;

-  копія посвідчення пільговика;

-  копія довідки з Єдиного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги;

- довідка про середньомісячний сукупний дохід сім’ї за попередні шість місяців (за потребою)

- довідка медичного закладу, що виконує функції з надання стоматологічної допомоги про потребу у

зубопротезуванні  (за потребою).

Дана послуга надається пільговим категоріям громадян, відповідно до реєстрації місця проживання у Подільській міській територіальній громаді та фінансується за рахунок бюджету територіальної громади в межах реалізації міської цільової програми.

Також необхідно наголосити, що є послуга у безоплатньому зубопротезуванні за рахунок державних коштів і надається громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Особам, віднесеним до категорії 1 та 2 відповідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», надається:

-безоплатне позачергове зубопротезування (за винятком зубопротезування із дорогоцінних металів та прирівняних по вартості до них, що визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я);

Особам, віднесеним до категорії 3 відповідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» - безплатне позачергове зубопротезування (за винятком зубопротезування із дорогоцінних металів та прирівняних по вартості до них, що визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я) надається за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Для отримання послуги з безоплатного зубопротезування особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 1.2 та 3 категорії, необхідно звернутись до Департаменту соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я Подільської міської ради Подільського району Одеської області та надати необхідний пакет документів, а саме:

- заява щодо направлення на отримання послуг з безоплатного зубопротезування;

- копія паспорту (1,2 сторінка та сторінка з відміткою про реєстрацію);

- копія облікової картки платника податків;

- копія посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Директор Департаменту                                                            А.А. Перепелиця