Подільська міська територіальна громада
Одеська область, Подільський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Визначені переможці онлайн-конкурсу дитячих малюнків «Країна моїх прав» у 2021 році

Дата: 31.05.2021 10:39
Кількість переглядів: 334

191870290_3834795166618119_8587180810641062767_n.jpgЗавершився онлайн-конкурс дитячих малюнків «Країна моїх прав», який Координаційний центр з надання правової допомоги проводить вже вдруге. Темою цьогорічного конкурсу стала протидія булінгу. Свої роботи надіслав 301 учасник з усіх регіонів України. Віддали свій голос за малюнок, який найбільш сподобався, 4 тис. 818 учасників голосування.

«За допомогою конкурсу малюнків ми вкотре хотіли привернути увагу дітей до проблеми булінгу, яка, на жаль, існує в будь-якому освітньому середовищі. Ми хочемо, щоб якомога більше людей дізналися про це явище, зрозуміли різницю між булінгом та іншими видами насильства, адже багато дітей, а також дорослих плутають булінг з домашнім насильством або не розмежовують їх», – зазначив заступник директора Координаційного центру з надання правової допомоги Сергій Ющишин.

Незважаючи на поширеність проблеми булінгу, підлітки ще нечасто звертаються до системи надання безоплатної правової допомоги. Хоча абсолютно всі діти можуть отримати консультації та роз’яснення з правових питань, а також мають право на захист та представництво інтересів у суді за рахунок держави. Так, з 2019 року по 30 квітня цього року до системи надання БПД надійшло 2 060 звернень щодо надання первинної правової допомоги дітям, з них 414 справ стосуються питань булінгу. За цей же час центри правової допомоги прийняли 4 007 рішень про надання безоплатної вторинної правової допомоги дітям, з них 9 справ – щодо булінгу.

Проведення конкурсу дитячих малюнків щодо протидії булінгу – один з багатьох правопросвітницьких заходів, що проводить для дітей система надання БПД. Загалом, протягом 2020-2021 років відбулося 3 724 таких заходів, в яких взяли учать близько 65 тис. осіб. Під час правових лекцій, семінарів з інтерактивними програмами, брейн-рингів та квестів діти дізнавалися як розпізнати та протидіяти булінгу, як захистити себе від кібербулінгу, куди звертатися за допомогою у разі цькування.

Як діти бачать булінг та протидію цьому явищу? Все це – у малюнках, що виконані гуашшю, аквареллю, кольоровими або простими олівцями, фломастерами, за допомогою комп’ютерної графіки.

«Ми раді усвідомлювати, що дітям сподобався наш конкурс, адже є учасники, які вдруге беруть участь у конкурсі та навіть вдруге перемагають в ньому», – говорить Сергій Ющишин.

Щиро дякуємо усім учасникам конкурсу та нашому «народному журі» за небайдужість та участь у конкурсі! Окрема подяка дорослим, які підтримали дітей. Переможці конкурсу визначені за кількістю вподобань учасників голосування у трьох вікових категоріях. Перелік переможців конкурсу затверджений наказом Координаційного центру з надання правової допомоги від 26 травня 2021 року № 259-аг.

Переможці молодшої групи (віком до 8 років):

 

1 місце:  Бардашевська Інеса, с. Репужинці, Заставнівський р-н, Чернівецька обл., конкурсна робота «Щасливе дитинство без булінгу» – 178 вподобань;

 

2 місце: Кагерманова Діана, с. Грузьке, Кролевецький р-н, Сумська обл., конкурсна робота «Мої долоньки проти булінгу!» – 176 вподобань;

 

3 місце: Тімофєєв Тимур, с. Суботці, Знам’янський р-нКіровоградська обл., конкурсна робота «Стоп булінг!» – 48 вподобань.

 

Переможці середньої групи (віком від 9 до 13 років):

 

1 місце: Марченко Діана, м. Трускавець, Львівська обл., конкурсна робота «Я проти булінгу!» – 440 вподобань;

 

2 місце: Мошкіна Ганна, м. Нікополь, Дніпропетровська обл., конкурсна робота «Стоп! Скажи насильству ні!» – 218 вподобань;

 

3 місце: Олійник Максим, м. Вінниця, конкурсна робота «Стоп булінг!» – 185 вподобань.

 

Переможці старшої групи (віком від 14 до 17 років):

 

1 місце: Поладич Сніжана, м. Кролевець, Сумська обл., конкурсна робота «Я проти насилля!» – 257 вподобань;

 

2 місце: Тягушева Єлизавета, м. Миколаїв, конкурсна робота «Stop Bullying!» – 174 вподобання;

 

3 місце: Губарик Валентин, с. Цир, Любешівський р-н, Волинська обл., конкурсна робота «Не руйнуйте мій світ…» – 54 вподобання;

Лавренюк Юлія,  м. Ковель, Волинська обл., конкурсна робота «Стоп булінг!» – 54 вподобання.

Переможці конкурсу отримають грамоти від Координаційного центру з надання правової допомоги, а також призи від партнерів – Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН) та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Подивитися усі малюнки можна на офіційному сайті конкурсу за посиланням:  http://art-konkurs.legalaid.gov.ua/

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора